Dziewięć absurdalnych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kobiecie [Kontrwywiad MH]

Chociaż sądzę, że rzeczy, które chciałbyś wiedzieć o niezrozumiałych dla was, facetów, zachowaniach kobiet, jest znacznie więcej, na początek proponuję następujący zestaw.

związek, partnerstwo
Wolny czas w galerii handlowej? Nie narzekaj, tylko pograj w tym czasie na konsoli w te "głupie gry".

Dlaczego one lubią...

...godzinami gadać przez telefon?

Ta skłonność być może wprowadziła cię już w coś, co można by nazwać syndromem rachunku telefonicznego. Zamiast się wściekać, wykaż odrobinę tolerancji i postaraj się zrozumieć, że ponoć to właśnie kobiety wytworzyły język. W czasie, gdy mężczyźni spędzali czas na polowaniach, przygotowaniach do wojny lub na polach walki, ich żony i córki wymyśliły nowy sposób komunikacji – język.

Odtąd ludzkość przestała porozumiewać się na migi, co było niezbyt wygodne, jeśli wziąć pod uwagę, że od zarania dziejów ludzie mieli prawie bez przerwy zajęte ręce. W zależności od płci albo nosili broń, albo trzymali przytroczone do ciała dzieci. Wrodzone skłonności do werbalizacji stanowią główną przyczynę faktu, że twoja ukochana mówiła, mówi i będzie mówiła, zwłaszcza przez telefon, który jest wynalazkiem wprost stworzonym dla kobiet.

...spędzać wolny czas w sklepie?

Większość kobiet uwielbia robić zakupy, pod warunkiem oczywiście, że ma wystarczająco gruby portfel oraz sporo wolnego czasu. Zaglądanie na półki, przymierzanie sukienek, butów, płaszczy i kurtek daje za każdym razem nową okazję zmiany albo poprawy własnego wizerunku. Wbrew pozorom nie jest to wcale lekkie zajęcie, dla niektórych kobiet może być nawet stresujące. Wszystko zależy od nastroju, figury, ja kości dostępnych towarów i wspomnianych już możliwości finansowych.

Poza tym kobiety lubią iść z duchem czasu, a w tej chwili trudno jednoznacznie określić, z którym duchem iść. Mody zmieniają się tak szybko, że niejedna nieboraczka nawet nie zdąży poszaleć w modnym odzieniu, a tu już ze sklepowych wystaw rażą w oczy nowe kolory i fasony. Zresztą w tym szaleństwie zakupów macie panowie znaczący wkład – nie muszę chyba przypominać płci najbardziej uznanych projektantów mody.

...przesiadywać bez przerwy w łazience?

Przyczyn upodobań do przesiadywania w łazience należy poszukiwać w nieustannym dążeniu kobiet do podobania się sobie i innym. Płeć piękna lubi czuć się piękna i lubi, by owo piękno było widoczne gołym okiem. Zresztą wszystko można policzyć: kąpiel + mycie włosów + odżywka + balsam + modelowanie włosów + makijaż = 75 minut. Oczywiście w przybliżeniu, ponieważ każda kobieta ma swoje własne tempo. Do tych pięciu kwadransów należy niekiedy dodać dodatkowe minuty poświęcone na manicure albo wymagające jeszcze większej cierpliwości maseczki. Prosty rachunek wskazuje, że sprawy łazienkowe wymagają czasu.

Przetrwanie w związku: Jak wygrać z jej nawykami?

...ciągle być na ochudzającej diecie?

Po pierwsze obowiązująca moda lansuje szczupłe ciała, po drugie szczupłość kojarzy się z młodością, po trzecie producenci ubrań szyją coraz mniejsze rozmiary, a po czwarte szczupli ludzie ponoć są zdrowsi. Przez tę wszechobecną presję kobiety ciągle się odchudzają, liczą kalorie i eksperymentują z nowymi dietami.

Dopóki całe to odchudzanie nie przybiera ekstremalnych postaci i nie osiąga niebezpiecznych dla zdrowia stadiów, masz szansę cieszyć się smukłą figurą ukochanej kobiety. Ale lepiej mieć oko na to, co je twoja najdroższa. Jeśli zauważysz, że liczba przyjmowanych przez nią kalorii z ledwością wystarczyłaby na posiłek dla wróbelka, podejmij bezwzględną walkę. No, chyba że twierdzenie jakoby mężczyźni woleli przyjemnie zaokrąglone kształty nie jest prawdą.

...kiedy mówisz im komplementy?

W całej swojej zmienności ta jedna cecha jest stała. Kobiety lubią, byś werbalizował swoje uczucia i zdawał sobie sprawę z ich wagi. Jeśli ciągle będziesz wysyłał sygnały typu: „kocham cię”, „jesteś piękna”, „masz cudowny uśmiech”, „ładnie dziś wyglądasz” etc., a na dodatek w porę dostrzeżesz zmianę uczesania czy świeżo zakupioną sukienkę, twoja ukochana będzie wniebowzięta.

Zresztą sam pomyśl, gdyby wybranka twojego serca nigdy nie mówiła ci, że cię kocha, czy byłbyś pewny, że coś do ciebie czuje? Poza tym kobiety lubią słuchać przyjemnych opinii na swój temat, a płynące z twoich ust zapewnienia o miłości są dla nich potwierdzeniem tego, że uczucie ciągle płonie.

...poszukiwać wszędzie problemów?

Kobiety postrzegają rzeczywistość z innej perspektywy niż mężczyźni. To, że nie widzisz bakterii na swojej dłoni, nie znaczy, iż ich tam nie ma. Poza tym kobiety mają tendencję do kierowania się tzw. intuicją, która podpowiada im, jak np. postępować z tobą, z kim się zaprzyjaźnić, a kogo unikać. Kobiety mają dużą wiedzę o uczuciach, nastrojach i typach ludzkich charakterów. Mężczyźni wolą abstrakcyjne myślenie, ponieważ wykształcili je zamiast intuicji.

Krótko mówiąc, to, co dla ciebie nie stanowi problemu, nie oznacza, że nie jest kłopotliwe dla twojej ukochanej. Nie traktuj jednak nazbyt poważnie 90% poruszanych przez wybrankę twojego serca kwestii. Głośne roztrząsanie spraw, które traktujesz jak narzekanie czy atak, stanowi po prostu charakterystyczny dla kobiet sposób rozwiązywania problemów, przykładania zaistniałych sytuacji do intuicyjnego szablonu aby znaleźć właściwe rozwiązanie. Pozostałym 10% poświęć jednak więcej uwagi.

...odwrotnie czytać informacje na mapie?

Nie da się ukryć, że przeciętna kobieta ma trudności z czytaniem mapy. Przypomnij sobie, co robi, kiedy się zgubi? Czy nie pyta o drogę? Mężczyzna w takiej sytuacji woli na własną rękę poszukiwać właściwego szlaku. Dlaczego? W zamierzchłej przeszłości nasi praojcowie spędzali wiele czasu na wędrówkach w poszukiwaniu pożywienia, które wcale na nich nie czekało. Niekiedy odchodzili bardzo daleko od domu. Musieli więc po pierwsze nauczyć się przewidywania, gdzie szukać zwierząt, a po drugie sposobów szybkiego odnajdywania drogi powrotnej, najczęściej zresztą po ciemku.

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety po jedzenie udawały się do pobliskiego ogródka, gdzie spokojnie rosły bulwy, korzonki i listki. Nie licz więc na to, że ktoś, kto przez stulecia nie musiał wędrować i odszukiwać dróg, nagle zacznie wykazywać superorientację w terenie i będzie potrafił odczytywać stworzoną przez (i dla) mężczyzn mapę. No dobra. Prawda jest taka, że uwielbiamy przy was odgrywać bezradne istotki.

...ostrożnie wciskać pedał gazu?

Istnieje nawet specjalnie skonstruowana nazwa określająca sposób prowadzenia samochodu przez kobiety, mianowicie jazda defensywna. Jeśli zdarzy ci się szybko zbliżać w kierunku gasnącego już pomarańczowego światła, a przed tobą będzie toczyło się auto, to jeśli uda ci się dostrzec, że prowadzi kobieta, lepiej od razu zahamuj. Na 90% kobieta zatrzyma się przed skrzyżowaniem.

Automobilistki wolą nie narażać ani siebie, ani innych, bo w przeciwieństwie do mężczyzn nie zależy im na tym, by zawsze i wszędzie być na pierwszym miejscu i pokonywać po drodze wszelkie przeszkody, nawet takie, jak późne pomarańczowe światło czy wlekący się (jadący wolniej niż 80 km/h) z przodu inny wóz. Gdyby kierowcami były same kobiety, na drogach zapanowałby prawdziwy feministyczny raj, a mandaty za przekroczenie prędkości płaciłoby wyłącznie pozostałych 10% kobiet, które pod wpływem męskich perswazji zmodyfikowały swoją skłonność do umiarkowanej prędkości.

...być wiecznie niezadowolone?

Kobiety to prawdziwe perfekcjonistki w dążeniu do własnej krainy marzeń. Poza tym zawsze im się wydaje, że może być lepiej niż jest. Ciągle chcą być szczuplejsze, atrakcyjniejsze, ładniej ubrane, mieszkać w większym domu, mieć więcej pieniędzy etc., etc. Ale tak naprawdę najbardziej zależy im na tym, by żyć w szczęśliwym i bezpiecznym związku. A to nie zależy wyłącznie od samych kobiet.

Drugą połowę związków stanowicie przecież wy, panowie. Zresztą powszechnie wiadomo, że pełni szczęścia nikomu nie udało się osiągnąć, ale ja nie podejmę się próby znalezienia rozwiązania przyczyn tej skłonności kobiet, ponieważ wymaga ona abstrakcyjnego myślenia.

Zobacz również:
REKLAMA