Drobne przysługi, czyli męskość w nowoczesnym związku

Dla wielu kobiet najwspanialsze słowa od faceta brzmią: „Ty się o nic nie martw, ja to załatwię za Ciebie”.

shutterstock.com

Tak, wiemy, że współczesna kobieta jest przeważnie dzielna i zaradna. Często do tego stopnia, że zostawia mało miejsca facetowi na wykazanie się. Ale to wcale nie znaczy, że tego nie oczekuje. Po prostu wysyła nieczytelny dla większości facetów komunikat: „Popatrz, jak dużo robię. Nie jest ci głupio? Nie masz poczucia winy? Chciałabym, żebyś był co najmniej tak samo zaangażowany”. A przecież robienie czegoś dla bliskiej osoby to język, który na ogół najbardziej przemawia do wyobraźni mężczyzn. I postawmy sprawę jasno.

ZOBACZ: Jak dzielić się obowiązkami domowymi?

Nie musi to być od razu zabijanie smoków, bo często faceci chcieliby błysnąć w jakiś spektakularny sposób, nie doceniając drobnych codziennych gestów. Jak mówi Gary Chapman, amerykański terapeuta, autor kultowej książki „5 języków miłości”: „Takie czynności, jak przygotowanie posiłku, odkurzenie, zapłacenie rachunków, wymiana żwirku w kuwecie, pamiętanie o ubezpieczeniach, kontakty z administracją – to wszystko są właśnie drobne przysługi”. Nabierają szczególnego znaczenia, jeśli nie macie sztywnego podziału obowiązków.

PRZECZYTAJ: Czy jesteś facetem z charakterem?

I oczywiście nie działa to w ten sposób, że raz na rok posprzątasz w garażu i oczekujesz z jej strony wybuchu euforii i fantastycznego seksu. Generalnie chodzi o to, żeby ona wiedziała, że zawsze może na Ciebie liczyć, że czujesz się tak samo odpowiedzialny za wspólne życie, jak ona.

Memo dobrych związków

08:00 Słowa

Wychodząc do pracy, zostaw swojej partnerce zabawny/czuły liścik na stole w kuchni (choćby: „Wyglądasz ślicznie, gdy śpisz”). Zajmie Ci to minutę, a jej być może zrobi dzień.

13:00 Prezent

W przerwie na lunch wyszukaj w sieci bilety na koncert jej ulubionego zespołu. Nie, nie musi to być również Twój ulubiony. Najwyżej się pomęczysz albo ona pójdzie z koleżanką.

18:00 Czas

Zamiast na trening zabierz swoją partnerkę na długi spacer. Jeśli macie psa, to jeszcze lepiej. Nigdzie się tak dobrze nie rozmawia, jak idąc sobie ramię w ramię w pobliskim lasku.

20:00 Przysługa

Napraw wreszcie te skrzypiące drzwi od łazienki. Albo chociaż obiecaj, że załatwisz w administracji sprawę tego zawyżonego rachunku. I zrób to następnego dnia.

22:00 Dotyk

Delikatny masaż głowy i karku pomoże Twojej partnerce pozbyć się napięcia. Szczególnie wrażliwa na dotyk jest skóra w miejscu, gdzie linia włosów łączy się z karkiem.

Zobacz również:
REKLAMA