Dlaczego klub jest najlepszym miejscem na podryw?

Oto dlaczego kluby muzyczne są najlepszym miejscem na poznawanie kobiet – faceci wydają się tam kobietom po prostu atrakcyjniejsi.

kobieta w słuchawkach fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Po co właściwie człowiekowi muzyka? Karol Darwin twierdził, że rozwinęła się dlatego, że tańce i gra na instrumentach były znakomitym sposobem na zaprezentowanie ewentualnym partnerom swojej koordynacji ruchowej i zręcznych palców, czyli – krótko mówiąc – dobrych genów.

Może i tak, ale naukowcy z Uniwersytetu Wiedeńskiego znaleźli jeszcze jeden interesujący aspekt muzyki. Otóż grupom badanych kobiet i mężczyzn pokazywano zdjęcia różnych osób i kazano oceniać ich atrakcyjność. Inne grupy robiły to samo, tylko wcześniej puszczano im muzykę. Cóż się okazało? Otóż kiedy kobiety słuchały muzyki, to uznawały męskie twarze za bardziej atrakcyjne i bardziej chciały umówić się z mężczyzną ze zdjęcia. Ciekawe, że na ocenę kobiet przez mężczyzn muzyka nie miała najmniejszego wpływu.

Lista przebojów

Jaką muzykę wybrać na randkę? Naukowcy odkryli, że im muzyka bardziej złożona i stymulująca, tym lepiej wprowadza kobiety w romansowy nastrój.

Wymarzony kochaś

Badania opublikowane w "Socioaffective Neuroscience & Psychology" poszerzają naszą wiedzę o upodobaniach kobiet. Poproszono je mianowicie o opis cech mężczyzny, z jakim miały najwięcej i najlepszych orgazmów. Oto wyniki. Nie chodzi o to, aby mieć wszystkie te cechy, ale 2-3 zapewnią sukces.

Kreatywność

To znana prawda, że artyści podobają się kobietom, ale wystarczy, że nie jesteś nudziarzem.

Atrakcyjność

Fizyczna atrakcyjność jest oczywiście plusem, ale kobiety miały też na myśli ogólne zadbanie.

Wierność

A tak. Bo wiele kobiet dopiero wtedy może się rozluźnić, gdy jest pewna swojego partnera.

Ciepło

Chodzi tu o emocjonalne ciepło, temperament, otwartość, przyjazne usposobienie.

Humor

Rozśmiesz ją, a już masz punkty na starcie. Tylko nie myl humoru ze złośliwością.

Zapach

Po zapachu kobiety instynktownie wyczuwają, czy jesteś dla niej dobrą pulą genów.

Zobacz również:
REKLAMA