Czy powinniście razem zamieszkać?

Myślisz, że to już najwyższy czas, aby razem zamieszkać? Zrób swojej dziewczynie test.

seksowna kobieta na podłodze fot. Shutterstock
Podobne poczucie humoru jest istotne, ale może nie wystarczyć jako jedyne paliwo dla związku. (fot. Shutterstock)

1. Czy ona ma duże ego?

Nie oczekujesz chyba, że staniesz się centrum świata swojej partnerki. Ale psycholodzy są zgodni co do jednego – związki egocentryków raczej nie mają szans. Mężczyzn uszczęśliwia taka kobieta, dla której dobro związku jest celem nadrzędnym. Taka, która potrafi zorganizować Wasze życie rodzinne i towarzyskie, zadbać o „rytuały”, które nadają związkowi rytm.

Test

Zobacz jej wpisy na FB: ile razy używa słów „my”, „nasze” w porównaniu do użycia słów „ja”, „moje”. Jeśli tych pierwszych jest więcej, to dobra wróżba. 

2. Czy jest cierpliwa?

Trudnym okresem dla związku jest czas, gdy mija pierwsza fascynacja partnerem i okazuje się, że z Ciebie żaden superbohater, tylko normalny facet z wadami i zaletami. Niecierpliwe osoby mogą to źle znosić.

Test

Zakupy w sobotnie popołudnie. Czy krzywi się, powarkuje, trzy razy zmienia kolejkę do kasy, bo wydaje się jej, że ta, w której stanęła, jest najwolniejsza? Czy może spokojnie i planowo robi zakupy według wcześniej przygotowanej listy i żartuje sobie z Tobą, stojąc w kolejce do kasy. 

3. Czy jest pogodna?

Męczennica to nie jest dobry materiał na partnerkę. "Jeżeli Twoja partnerka za wszystkie swoje niepowodzenia obwinia innych ludzi, to niewątpliwie niedługo i Ty będziesz wszystkiemu winny, jako że najłatwiej zwalać winę na osoby, które są pod ręką" – ostrzega dr Ian Kerner, seksuolog.

Test

Sposób, w jaki opowiada o pracy. Jeżeli ciągle słyszysz, jakiego ma kretyńskiego szefa, beznadziejnych współpracowników – to raczej słabo. Dobra wróżba, jeżeli słyszysz, że ona jest raczej nastawiona na rozwiązywanie problemów, a nie marudzenie. 

Seksowna kobieta w pięknej bieliźnie shutterstock.com
„Większość młodszych kobiet podczas stosunku chciałaby, aby ich partner zwolnił, ale za to częściej używał rąk i ust” (fot. shutterstock.com)

4. Czy ma fajną rodzinę?

Sposób, w jaki odnosi się do najbliższych, jest najlepszą wskazówką, jak w przyszłości będzie traktowała Ciebie.

Test

Kolacja u jej rodziców. Ważne jest zarówno to, w jaki sposób wyglądają jej relacje z nimi, jak i wzajemne relacje rodziców. Minus, jeżeli panuje chłodna atmosfera, ale też i taka, w której wszyscy do siebie mówią podenerwowanym głosem.

Plus, jeżeli wchodzisz tam i od razu czujesz się jak u siebie. Rodzina jest silnie zżyta, rozmawia się o wszystkim, nie ma tematów tabu i jest dużo śmiechu. Duża szansa, że u Was będzie podobnie.

5. Czy umie liczyć pieniądze?

Im dłużej jesteście razem, tym bardziej sprawy finansowe stają się istotne. Związki, w których istnieje spora dysproporcja między zarobkami obu stron, to związki wysokiego ryzyka. Podobnie rzecz się ma z podejściem do wydawania pieniędzy. Pasikonik i pracowita mrówka to nie jest dobry układ.

Test

Pierwsze wspólne wakacje. Jak planuje wyjazd oraz jak zachowuje się w trakcie. Minus za to, że planowanie pozostawia całkowicie Tobie. Na wakacjach zachowuje się jak dziecko i beztrosko wydaje kasę, nie myśląc o tym, czy starczy Wam do końca. Plus, jeżeli od początku bierze udział w planowaniu. Wie, ile może na to wydać, realistycznie podchodzi do cen, bierze pod uwagę wszystkie koszty. 

REKLAMA