Czy pani lubi seks?

Czy wyzywający makijaż i seksowna mini to pewny znak, że ona uwielbia się kochać? A może demona seksu łatwiej odkryć w niepozornej szarej myszce? Naukowcy przyszli z pomocą rodzajowi męskiemu i dokładnie zbadali ten temat. Sprawdź, czego się dowiedzieli.

Anton Zabielskyi 2010/shutterstock.com
Przyznaj, że od patrzenia, jak testuję zmysł smaku, momentalnie wyostrzył Ci się wzrok, prawda? 

Ileż to razy każdy z nas się nabierał, mylnie interpretując zachowanie dziewczyny jako znak, że ona też lubi seks. A potem okazywało się, że koleżanka ze śmiałym tatuażem na brzuchu zachowuje się w łóżku jak u swojej kosmetyczki. Po prostu leży i czeka, aż zrobisz swoje.

Z drugiej strony, zdarzają się miłe niespodzianki. Niepozorna myszka, z którą zupełny przypadek zetknął Cię na delegacji, nagle okazuje się prawdziwym demonem seksu. Fakt - niespodzianki ubarwiają nam życie i bez nich byłoby nudno. Jednak im człowiek starszy i mniej niecierpliwie oczekuje wizyty Mikołaja, tym bardziej ceni w życiu przewidywalność.

Dobra w łóżku - co to właściwie znaczy?

Mężczyźni, którym zadaliśmy takie pytanie, nie byli jednomyślni. Ale widać, że każdy z nich miał jakąś wizję fantastycznej kochanki, niektórzy nawet sugerowali, że ją spotkali.

Jednak udało się coś ustalić. Młodsi odpowiadali mniej więcej tak: "zawsze chętna do seksu", "szybko się podnieca", "zawsze ma orgazm", "atrakcyjna, zgrabna", "lubi być stroną aktywną w seksie oralnym" (część wypowiedzi musimy podać w ugrzecznionej formie), "chętnie eksperymentuje w łóżku".

Starsi i bardziej doświadczeni mówili: "dobra kochanka to taka, przy której facet czuje się męski", "widać, że lubi seks, jest śmiała, bez kompleksów i wie, jak pieścić faceta". Wątek lubienia seksu stale się przewija. Coś musi być na rzeczy, bo straszą nas, że kobiety mają coraz mniejszą ochotę na te rzeczy.

Tegoroczne badania Kinoulty Research Institute dają nam przygnębiający obraz. Niby wszędzie pełno seksu dookoła, ciągle czytamy, jak to robić, żeby było jeszcze fantastyczniej, wszystko wolno, tylko jakoś nudno. Kobiety w wieku 17-25 lat kochają się coraz rzadziej. Jeszcze 10 lat temu uprawiały seks dwa razy częściej. Teraz wystarczy im przytulanie i wspólne oglądanie filmu z Bradem Pittem. A facetom pozostaje wiara, że ta doskonała kochanka w końcu kiedyś stanie na ich drodze.

Co na to seksuolog?

"Czy da się na pierwszy rzut oka rozpoznać w niej demona seksu?" - pełni nadziei spytaliśmy seksuologa Ryszarda Smolińskiego. Odpowiedział: "Są kobiety, które całą sobą i z dużym entuzjazmem dają znać, że mają apetyt na seks. Widać to po ich ubiorze, zachowaniu, gestach, spojrzeniu. Ale czy to oznacza, że są dobre w łóżku? Niekoniecznie.

piękna kobieta conrado 2015/shutterstock
fot. conrado 2015/shutterstock

Media lansują, a mężczyźni chętnie wierzą, że dobra kochanka musi być szczupłą, długonogą blondynką, o wyrazistym biuście. Też niekoniecznie. Dobra kochanka to taka, która spełnia dwa warunki. Musi się facetowi podobać i musi być z nią w dobrej relacji. A mężczyznom podobają się najróżniejsze kobiety.

Bardzo duże znaczenie ma dla faceta dziewczyna, z którą rozpoczął życie seksualne. Te miłe wspomnienia pierwszego razu składają się na atrakcyjność potencjalnej partnerki. Może to być timbre głosu, zapach, sposób odgarniania włosów z czoła. Ale taka kobieta jest czasem atrakcyjna do szaleństwa tylko dla pana Adama. Innemu mężczyźnie może się wydawać zimną rybą. Tymczasem nasz bohater ma z nią bardzo udane życie seksualne.

Prognoza naukowo potwierdzona

Skoro można z dużym prawdopodobieństwem prognozować pogodę, trzęsienia ziemi, koniunkturę gospodarczą i inne tego typu zjawiska, to dlaczego mamy zgadywać, czy nowo poznana dziewczyna lubi seks w tym samym stopniu, co my?

Otóż, naukowcy już się tym problemem zajęli. Swoją drogą, kto nie chciałby wziąć udziału w takich badaniach... Wyobraźcie sobie tylko: miejsce badania - bary i kluby; obiekt badań - kobiety; cel badań - ustalenie, jakiego typu zachowania sygnalizują prawdziwe zainteresowanie seksem. A potem - empiryczna weryfikacja hipotez. I narzeczona nie ma pretensji, bo w końcu nie robisz tego dla siebie, tylko dla nauki, a tym samym, dla dobra ludzkości.

Dr Helen Fisher - antropolog z Rutgers University, autorka licznych prac dotyczących strategii uwodzenia - zbadała temat gruntownie. Na początek obaliła mit, do którego się wszyscy jakoś przywiązaliśmy, że wyzywający wygląd kobiety ma związek z jej temperamentem seksualnym. A co ma?

 1.


Ona wie, czego chce

Strzeż się kobiet niezdecydowanych. Tych, które zapytane o cokolwiek, mówią: "No, właściwie sama nie wiem, a jak ty uważasz?" Nie dość że są denerwujące na co dzień, to najprawdopodobniej będą równie niezdecydowane w łóżku. Kobiety, które wiedzą, czego chcą, są z reguły lepszymi kochankami. Dlaczego? Bo są odważniejsze, bardziej otwarte, potrafią przejmować inicjatywę i mówić otwarcie o tym, co lubią, a czego nie.

Seks z taką kobietą jest fajny, bo masz pewność, że ona idzie z Tobą do łóżka, bo tego chce i już. Dziewczyna niepewna i bierna często robi wrażenie, że kocha się z Tobą bez entuzjazmu, tylko głupio było jej odmówić albo uciekł jej ostatni autobus. I jeśli coś jej nie pasuje, to też Ci tego nie powie, tylko będzie miała taką minę, że się człowiekowi odechciewa.

 2.


Lubi dobrą kuchnię

Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki kobieta je. Czy jest łakoma, czy, przeciwnie, skubie potrawy jak ptaszek, czy je wolno, czy szybko, czy jedzenie sprawia jej przyjemność, czy może jest to jej zupełnie obojętne. Seksualność wiąże się z wrażliwością na doznania zmysłowe. Ludzie, którzy lubią dobry seks, na ogół cenią też rozkosze stołu. Wolą raczej zrezygnować z posiłku, niż jeść byle jak, byle co, byle szybko. Lubią jeść powoli, delektując się smakiem i wyglądem potraw.

 3.


Nie gardzi deserem

Wyniki niektórych badań sugerują, że kobiety, które lubią słodycze, dobrze rokują. Lubią pieszczoty, są zmysłowe i nie przejmują się zbytnio swoją wagą. Te nieustannie odchudzające się ascetki są przeważnie tak zaabsorbowane swoim wyglądem i sylwetką, że w łóżku - zamiast w pełni oddać się zabawie - kombinują, jak też wyglądają ich biodra w tej czy innej pozycji.

Kobieca pupa, seks Juice Team 2015/shutterstock
fot. Juice Team 2015/shutterstock

Dr Alan Hirsch, neurolog, przeprowadził badania, w których wykazuje związek pomiędzy osobowością a upodobaniem do pewnych smaków. Można mu wierzyć lub nie, ale co szkodzi sprawdzić?

Otóż jeśli ona zamawia lody waniliowe, jest najprawdopodobniej osobą barwną, lubi ryzyko i poszukuje romantycznych przygód. Miłośniczki czekoladowych lodów to najbardziej kobiece z kobiet - lubią flirt, są wesołe, otwarte. Bananowe wybierze dziewczyna-kumpel, a truskawkowe - nieśmiała pesymistka. Sam zdecyduj, która z nich najbardziej do Ciebie pasuje.

 4.


Naśladuje Cię

Podstawą dobrego seksu jest, jak wiadomo, wzajemne dopasowanie. Często dopiero określony partner sprawia, że kobieta odkrywa w sobie fantastyczną kochankę. Obserwując z boku rozmowę mężczyzny i kobiety, można całkiem trafnie odgadnąć, czy tej parze będzie dobrze w łóżku.

W psychologii społecznej nazywa się to zjawisko odzwierciedlaniem. Ludzie, którzy się ze sobą dobrze czują, nieświadomie imitują swoje ruchy podczas rozmowy. Pochylają się w tę samą stronę, naśladują swoją mimikę i ruchy rąk. Zaczynają mówić w podobnym tempie. Jeśli widzisz, że dziewczyna, z którą rozmawiasz, kompletnie nie odzwierciedla Twoich ruchów, min, sposobu mówienia i nie podtrzymuje tematu rozmowy, najprawdopodobniej łóżko będzie wielkim rozczarowaniem.

 5.


S
łuchała Sex Pistols

A to oznacza, że nie jest już bardzo młoda. Generalnie chodzi o to, że nie jest podfruwajką, której tylko wydaje się, że jest już pełnokrwistą kobietą. "Idealne kombinacje seksualne to młody mężczyzna i dojrzała kobieta oraz dojrzały mężczyzna z młodą kobietą" - twierdzi Wolfgang Hars w książce "Mężczyźni myślą tylko o jednym, a kobiety za dużo gadają".

U mężczyzny libido jest najsilniejsze w wieku ok. 19 lat, natomiast kobiety osiągają kulminację seksualną w wieku 36-38 lat. Mają większy apetyt na seks, wiedzą, czego chcą i łatwo osiągają orgazm.

 6.


Chętnie tańczy

Nie jest przypadkiem, że wiele figur w tańcu przypomina ruchy kopulacyjne. Taniec służył zawsze wzajemnemu kuszeniu. "Tańczyć lubią ludzie towarzyscy i zadowoleni z własnego ciała" - mówi Helen Fisher. Jeżeli ona wyciąga Cię do klubu potańczyć, to oznacza, że lubi się ruszać, dobrze się czuje w swoim ciele, czyli ma to, co dobra kochanka mieć powinna.

 7.


Dobrze całuje

Pocałunek stanowi zapowiedź tego, co będzie sie działo potem, w łóżku. Świetna kochanka całuje aktywnie i bierze w tym udział całe jej ciało. Przytula się do Ciebie, obejmuje, przesuwa dłońmi po Twoich plecach, pozwala Ci poczuć swoje piersi, dotyka Twoich włosów, wzdycha głęboko, leciutko gryzie twoje wargi, całuje Cię po szyi. Tu nie można się pomylić.

MH 07-08/2004

Zobacz również:
REKLAMA