Czy ona Cię zdradzi?

W życiu każdej kobiety (tak jest, Twojej również) jest kilka takich momentów, nazwijmy je krytycznymi, kiedy jest bardziej skłonna zdradzić niż kiedy indziej. Wskazujemy, kiedy spodziewać się zagrożenia, po czym poznać, że się zbliża i jak mu zapobiec.

Darryl Estrine - Rodale Images
Oczywiście, kochanie, że nie ma nikogo innego. Skąd Ci to w ogóle przyszło do głowy? (fot. Darryl Estrine)

Nie zrozumcie mnie źle. Kobiety wcale nie są bardziej skłonne do zdrady. Wręcz przeciwnie. Większość z nas nie zdradza. Zwłaszcza jeśli czuje się szczęśliwa w swoich związkach. Jeżeli zakochamy się naprawdę, nie interesują nas inni faceci. Wierność jest taką samą oczywistością, jak permanentne odchudzanie, zamiłowanie do przytulania czy kupowania butów.

Ale oczywiście nie jestem ideologiczną zacietrzewioną obrończynią kobiet. Niektóre z nas, owszem, zdradzają. Przynajmniej raz. Z rozmaitych, nie wiem na ile wiarygodnych badań wiadomo, że co najmniej 25% miało pozamałżeński epizod. W tak zwanych wolnych związkach zdarza się to częściej. Wiemy również, że są okresy w życiu kobiety, kiedy prawdopodobieństwo skoku w bok jest najwyższe. Oto system wczesnego ostrzegania i rady, jak temu zapobiec.

25., 30. albo 35. urodziny

Okrągłe rocznice są dla kobiet czasem trudnym. Sprzyjają ponurym rozmyślaniom w stylu: "Czy to jest właśnie to, o co mi chodziło w życiu?", "Co ja właściwie zrobiłam przez ostatnie 5 lat?", "Dokąd to wszystko prowadzi?" Oczywiście głównie chodzi o jej związek z Tobą. Jeśli, nie daj Boże, odkryje, że w jej związku nie dzieje się dobrze, że brakuje romantyzmu, uczucia itp., może wpaść na pomysł, żeby poszukać tego gdzie indziej. Z badań wynika, że kobiety, które nie czują się szczęśliwe w związku, trzy razy częściej zdradzają.

Zdrada w rewanżu za Twoją zdradę? Tak często bywa. Gorzej, jeśli jej podejrzenia są zupełnie bezpodstawne.

Co robić? Bądź przy niej. Są dwie noce w ciągu roku, kiedy kobieta w żaden sposób nie może spać sama - to Nowy Rok oraz urodziny. Jeżeli wtedy zostawisz ją samą, po prostu dajesz jej do ręki argument i powód do skoku w bok. I pamiętaj, urodzinowy czy noworoczny seks powinien być jak prezent - pełna koncentracja na osobie obdarowywanej. Ale to nie znaczy, że nie musisz już kupować kwiatów i jakiegoś gustownego drobiazgu z biżuterii.

Zdrada triocean 2015/shutterstock.com
fot. triocean 2015/shutterstock.com

Awans w pracy

Coraz więcej kobiet robi karierę zawodową. Muszą się z tym pogodzić nawet najwięksi tradycjonaliści. Kobiety awansują, zajmują kierownicze stanowiska i dużo zarabiają. Spektakularny sukces w pracy to też moment, w którym Twoja partnerka może zacząć się zastanawiać, czy na pewno dobrze wybrała. W końcu idzie do przodu w pracy jak burza, chwalą ją. Ma możliwości, potrafi realizować cele. A wasz związek jakby stał w miejscu.

Co robić? Ciesz się jej sukcesami. Świętuj je razem z nią. Najgorsze, co możesz zrobić, to je ignorować albo pomniejszać. A właśnie tak często postępują faceci zazdrośni o sukcesy swoich partnerek. Nic więc dziwnego, że kobiety sukcesu mogą szukać uznania i zrozumienia u kolegów z działu marketingu.

 

gosphotodesign 2012/shutterstock.com
fot. gosphotodesign 2012/shutterstock.com

Ona podejrzewa, że ją zdradziłeś

Zdrada w rewanżu jest bardzo częstym sposobem wyrównywania rachunków w związku. Jeżeli Twoja partnerka wykryje, że miałeś jakieś boki, może poczuć się tak upokorzona i wściekła, że dla samej zasady prześpi się ze swoim byłym, na przykład. Tylko po to, żeby podreperować własne poczucie wartości.

Co robić? Absolutna szczerość w związku jest sprawą dosyć dyskusyjną. W zasadzie nie radzimy zwierzać się ze swoich skoków w bok. Oczywiście, lepiej tego nie robić, bo nawet nic nieznacząca przygoda może mieć nieoczekiwanie poważne konsekwencje (vide: film "Fatalne zauroczenie"). Ale jeśli już się zdarzyło i nie jest to poważny romans, wtedy przesadna szczerość może Cię wpędzić w kłopoty. Jeżeli natomiast Twoja partnerka ma niezbite dowody przeciw Tobie, trzeba stawić temu czoło. Rozmowa, przeprosiny, solenna obietnica, że nigdy więcej to absolutna konieczność.

Inna sprawa, jeżeli Twoja partnerka jest paranoicznie podejrzliwa, nie mając ku temu żadnych podstaw. Ma to zapewne związek z jej przykrymi doświadczeniami z przeszłości, a także z niską samooceną. Co możesz zrobić? Ano, stopniowo odbudować jej wiarę w siebie. Komplementuj, zapewniaj, że jest najwspanialszą kobietą, jaką spotkałeś w życiu, poświęcaj jej dużo czasu. Jeżeli to nie pomaga, cóż..., zastanów się, czy chcesz ciągnąć taki związek, w którym bez przerwy siedzisz na ławie oskarżonych.

Praca i flirt Andrey_Popov 2014/Shutterstock
fot. Andrey_Popov 2014/Shutterstock

 Zaczęliście razem mieszkać

Wspólne mieszkanie to był prawdopodobnie jej pomysł. Fajnie było na początku, ale teraz przyszła codzienność. I wszystko zaczęło wyglądać inaczej. Nie jesteś w stanie codziennie prowadzić z nią długich rozmów o życiu i o waszej miłości. Żaden facet nie jest w stanie. Ale z kobiecego punktu widzenia sprawy mają się trochę inaczej. Twoje chwile milczenia albo oglądanie meczu w telewizji mogą być dla niej sygnałem, że czujesz się nią znudzony. I może jej przyjść do głowy, że dla kolegi z pracy jakoś ciągle jest atrakcyjna.

Drugim powodem ewentualnych problemów w waszym związku mogą być jej oczekiwania. Zamieszkaliście razem i teraz ona może oczekiwać czegoś więcej. Czego? Jakiś Ty niedomyślny! Oczywiście ślubu. Oczywiście dzieci. A Twoje unikanie rozmów na ten temat tylko pogarsza jej frustrację.

Co robić? Przekonaj ją, że dla Ciebie to też jest krok w kierunku poważnego związku. Że też myślisz o wspólnej przyszłości. Po prostu rozmawiaj. Wiesz, nie ma nic gorszego niż domysły kobiety na temat tego, co też ten jej facet sobie może myśleć. Ale skoro sam nie mówisz, to skąd ona może wiedzieć?

zdrada, wierność, kobieta fot. Martha Pavlidou
fot. Martha Pavlidou

Coraz mniej seksu

Częste orgazmy u kobiet wpływają na podniesienie poziomu oksytocyny, hormonu, który odgrywa bardzo ważną rolę w budowaniu bliskości pomiędzy wami. Jeśli z jakiegoś powodu Wasze życie seksualne nie jest dla niej satysfakcjonujące - czy to pod względem jakości, czy częstotliwości - może wyciągnąć wniosek, że uczucie w waszym związku się wypaliło. I zacząć szukać go gdzie indziej.

Co robić? Nie zaniedbuj jej satysfakcji. Jeśli nawet dopadły Cię jakieś problemy i kompletnie nie masz ochoty na seks, przytulaj ją często. Przytulanie też podnosi poziom oksytocyny.

 

Wojtek Małkowicz
fot. Wojtek Małkowicz

Ona chce odejść

Jeszcze jednym powodem, dla którego ona może Cię zdradzać, jest chęć zostawienia Ciebie. Ale ponieważ trudno jej odejść tak bez powodu - wdaje się w romans. To dosyć częsta taktyka, zarówno dla facetów, jak i dla kobiet. To wcale nie oznacza, że chcemy rozpocząć nowe życie z tym, z kim zdradzamy. Ale skok w bok znacznie ułatwia rozluźnienie więzów z partnerem.

Co robić? Chce odejść? Trudno. Na siłę nie będziesz przecież jej zatrzymywał.

 

seks Lucky Business 2015/shutterstock
fot. Lucky Business 2015/shutterstock

TEST: Czy ona ma ochotę na skok w bok?


Może ostatnio zauważyłeś zmiany w jej zachowaniu? Odpowiedz na pytania i sprawdź, czy nie grozi Ci niebezpieczeństwo.

1. Często cię oskarża - TAK/NIE

Jeśli często okazuje zazdrość, może to oznaczać, że mniej lub bardziej świadomie przerzuca na Ciebie swoje uczucia. Jej nagła utrata zaufania do Ciebie często świadczy o tym, że sama przestała sobie ufać.

2. Chce, żebyś się zmienił - TAK/NIE

Kobiety zdradzają, kiedy coś w związku szwankuje. Zanim jednak się na to zdecydują, najczęściej próbują naprawić to, co ich zdaniem nie gra. I chcą Ci o tym zakomunikować. Jeżeli coraz częściej słyszysz, że np. musicie więcej czasu spędzać razem albo że chciałaby gdzieś z Tobą wyjechać, tak tylko we dwoje, nie lekceważ tego! Być może właśnie odrzucasz ostatnią możliwość naprawy związku.

3. Spędza sporo czasu on-line - TAK/NIE

Wiesz, że nigdy nie lubiła gier komputerowych, a teraz pół nocy spędza przy komputerze. Uważaj! To prawie pewny sygnał, że poznała kogoś na czacie, a jak uczy doświadczenie, łatwo się wkręcić w taki flirt, jeśli się go w porę nie przerwie.

4. Wygląda bardziej seksownie - TAK/NIE

Zaczęła ubierać się bardziej wyzywająco niż zwykle? To może być sygnał, że poznała kogoś, kto odkrył w niej demona seksu. Albo dopiero zamierza.

5. Ogląda romantyczne filmy - TAK/NIE

Ciągle pożycza "To tylko miłość" albo inne filmy z tym palantem Hugh Grantem. A co dziwniejsze, wcale Cię nie zmusza, abyś je oglądał razem z nią. Tak się objawia jej tęsknota za naprawdę wielkim uczuciem. Takim, jakiego Ty (palancie!) nie możesz jej dać.

6. Zrobiła się bardziej czuła dla Ciebie - TAK/NIE

Po okresie ciągłych kłótni nagle zrobiła się urocza i kochana? Być może ma wyrzuty sumienia i chce Ci jakoś wynagrodzić swój romans.

Odpowiedzi: Już 4 x tak powinno być dla Ciebie sygnałem alarmowym, że coś jest na rzeczy. Uważaj!

MH 11/2005

 

Zobacz również:
REKLAMA