Czego nie lubią kobiety: 5 irytujących męskich zachowań

Miłe gesty i zaangażowanie zazwyczaj powinny pozwolić Ci zapunktować u kobiety. Jak się jednak okazuje - czasem doprowadzają ją do wściekłości. Oto 5 rzeczy, które robisz, by sprawić jej przyjemność i okazać zainteresowanie, a które działają kompletnie odwrotnie.

udany seks, udany związek
Chcesz zobaczyć ją w takim stanie? Zrób dokładnie odwrotnie, niż radzimy w artykule.

Kupowanie jej biżuterii, która się jej nie podoba. Zaskakiwanie romantycznymi gestami w miejscach publicznych. Zaangażowanie się w rozwiązywanie jej problemów. Ona Ci tego nie powie, lecz, robiąc to, wcale nie zyskujesz w jej oczach. Ona tego po prostu nienawidzi! Co jeszcze robisz źle?

Wbrew pozorom, sprawa nie jest stracona, jak sugeruje psycholog Alicia Clark. "Problem występuje głównie, gdy jedna strona wykonuje pewien gest, kompletnie nie zastanawiając się, jakie będą jego skutki dla drugiej osoby. Nie myślimy o tym, jak ten człowiek się poczuje – mówi Clark. - Przemyśl za i przeciw, zanim wykonasz swój ruch. Choć chcesz zrobić coś dla niej z dobroci serca, to rozważ, czy ona odbierze to właśnie w ten sposób".

OK, krótko mówiąc, myśl o uczuciach. Jej uczuciach, nie swoich. Zapamiętałeś? Dla pewności, przeczytaj jeszcze tych kilka poniższych rad, aby lepiej zrozumieć, czego (i dlaczego) powinieneś unikać.

1. Kupowanie jej biżuterii

Większość kobiet kocha biżuterię, więc o co tutaj chodzi? A no o to, że faceci po prostu wchodzą do jubilera i kupują byle błyskotkę, zaliczając ją do szerokiego grona "udanych prezentów". Biżuteria to za mało. Kobiety są bardzo drobiazgowe, jeżeli chodzi o te sprawy. Poświęć moment, aby przyjrzeć się temu, co ona lubi nosić. Gdy trafisz w jej gusta – radość będzie podwójna, bo dodatkowo udowodnisz jej, że poświęcasz jej uwagę i wiesz, co lubi.

Szukaj wskazówek: Czy lubi kształt serduszka? Nosi biżuterię srebrną czy złotą? Czy lubi masywne bransolety czy małe pierścionki? Nie kupuj byle czego, by odbębnić prezent. Pokaż jej, że o nią dbasz i interesujesz się tym, co lubi, a czego nie. Unikaj jednak wypytywania jej przyjaciółek, jaki prezent od jubilera przypadnie jej do gustu - prędzej czy później ta informacja do niej dotrze, a wtedy zrobi się bardzo nieprzyjemnie.

2. Rozwiązywanie jej problemów

Jeżeli jej problem to cieknący kran lub duży pająk na ścianie - możesz śmiało wkraczać do akcji. W pozostałych przypadkach prawdopodobnie nie powinieneś się mieszać w jej problemy.

"Mężczyźni i kobiety różnią się na tej płaszczyźnie znacznie. Gdy Twoja dziewczyna czuje się źle, jest smutna, to zazwyczaj chce po prostu zostać wysłuchana i usłyszeć, że stoisz za nią murem" – tłumaczy psychoterapeutka dr Vinita Mehta.

Gdy ona kłóci się ze swoją najlepszą przyjaciółką lub koleżanką z pracy, będzie chciała Ci się wygadać, lecz nie będzie oczekiwać rozwiązania jej problemu. Wszystko, co musisz w tym przypadku zrobić, to słuchać i (od czasu do czasu) potakiwać.

3. Obsypywanie jej prezentami

Piękny naszyjnik, bukiet róż – która kobieta tego nie lubi. Ale nieustająca nawałnica nowych ciuchów, biżuterii, perfum i innych "dowodów, że myślę o Tobie" może nie działać tak dobrze, jak Ci się wydaje. Twoje nadmierne dbanie o nią w taki właśnie sposób może zostać odebrane jako próba kontroli. Ponadto, nawet jeśli masz intencje czyste jak łza, ona czuje presję, aby wreszcie Ci się zrewanżować za te wszystkie podarunki. Żadna kobieta nie chce być w związku, w którym nieustannie jest o krok w tyle.

Wybór partnera: Na to kobiety zwracają uwagę

4. Wskakiwanie pod prysznic bez zaproszenia

Trzy razy tak dla seksownych wspólnych kąpieli. Zdarza się jednak, że ona kąpie się w pośpiechu, bo już jest spóźniona, i jednocześnie goli nogi oraz nakłada odżywkę na włosy – uwierz nam, ostatnie czego wtedy potrzebuje, to Ty przeszkadzający w tych czynnościach.

"Przestrzeń fizyczna jest bardzo ważnym czynnikiem w związku. Gdy ją naruszasz, nawet chcąc jedynie wyrazić swoje uczucia, może jej się to nie spodobać" – tłumaczy Clark. Bądź spontaniczny, bądź romantyczny, ale wtedy, kiedy oboje macie na to czas.

5. Wieczna kontrola

Zasada jest prosta: wysadź ją pod domem i zaczekaj, aż znajdzie się w środku. To zachowanie jest jak najbardziej w porządku, kobieta nie będzie Cię winić, widząc, że dbasz o jej bezpieczeństwo w drodze do domu. Gdy jednak zaczną się pytania z cyklu: gdzie jesteś, z kim jesteś, kiedy wracasz…, to możesz być pewien, że Twoja nadmierna troska i ekscytacja, aby się z nią spotkać, zostanie odebrana niewłaściwie i ona się wkurzy.

"Ona może to odczytać jako próbę kontroli jej życia. Zbyt wiele uwagi jej poświęcanej może być dla kobiety balastem, którego zwyczajnie nie zniesie" - ostrzega Clark. Nawet w związkach z długim stażem oboje powinniście mieć pewną swobodę, pewien obszar prywatności, w który druga strona nie powinna się wtrącać. Nie wchodź na to terytorium swojej partnerki, a wszystko będzie dobrze.

MH

Zobacz również:
REKLAMA