Czego na randce oczekują kobiety?

Kobiety kochają facetów, których cechuje pewność siebie. Ale arogantów już nie. Zobacz, jak znaleźć właściwy ton, gdy chcesz się zareklamować i już na pierwszej randce zrobić na niej świetne wrażenie. Oto kilka wskazówek, jak zdać ten egzamin celująco.

kiuikson 2014/shutterstock.com
fot. kiuikson 2014/shutterstock.com

Weź to sobie do serca: z ponad 3000 kobiet przepytanych przez portal lovestruck.com aż 68% twierdzi, że pewność siebie u mężczyzn to jedna z najbardziej seksownych rzeczy. Ale nie przeginaj, bo 72% kobiet jednak odrzuca męska arogancja.

Z kolei ankieta na onepoll.com pokazuje, że chociaż kobiety cenią zadbanych mężczyzn, to jednak 63% kobiet woli tych, którzy nie mają obsesji na punkcie swojego wyglądu. Ta sama ankieta wykazała, że 91% kobiet lubi, gdy mężczyzna potrafi przyznać się do porażki.

I jeszcze dwie interesujące statystyki: 79% badanych pań, pytanych o najbardziej męską cechę, wskazuje na opanowanie, a aż 90% kobiet oczekuje od mężczyzny, aby otwierał przed nimi drzwi (ciekawe, co na to feministki...).

Tyle tytułem wstępu. Teraz pora na parę wskazówek, które dadzą CI same kobiety. Oto, co powinieneś robić i czego nie robić, aby u nich zapunktować:

1. Jesteś ambitny? OK, ale udowodnij to.

Sugerując, że jesteś sto razy inteligentniejszy od swego szefa, zmuszasz mnie do zastanowienia się, co jeszcze robisz w tej firmie.

2. Jeżeli mówię Ci komplement, nie traktuj tego jako zaproszenia do gadania o sobie przez  3 godziny.

Po prostu się uśmiechnij, podziękuj i zrewanżuj się tym samym.

3. Ty mówisz, ja słucham. Potem odwrotnie. Proste?

4. Nie rób listy rzeczy, którymi chcesz mi zaimponować.

Bo przestaniesz mnie słuchać, tylko cały czas będziesz kombinować, jak poruszyć te tematy w rozmowie, co może dawać dziwaczne efekty. Niech tematy rodzą się naturalnie.

5. Rozmowa na pierwszej randce jest trudna, wiem.

Dlatego staraj się być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami na świecie – zarówno politycznymi, jak i ciekawostkami społecznymi i naukowymi. To jest seksowne.

6. Czasem warto się ukryć.

Jeżeli coś utkwiło Ci między zębami, nie wahaj się, tylko przeproś i idź do WC. Nie muszę też wysłuchiwać Twoich rozmów telefonicznych. Dam sobie radę sama przez kilka minut.

7. Nie mów za głośno.

Zarozumiali faceci mają skłonność do manifestowania swojej obecności podniesionym głosem. Naprawdę pewni siebie faceci mówią spokojnie. Wystarczy, że ja Cię słyszę.

8. Aroganccy faceci nigdy nie przyznają się do porażki.

I właśnie dlatego Ty możesz to zrobić. Kobiety czują, że facet, który nie boi się przyznać, że ma swoje słabsze strony, jest bardzo męski.

seksowna brunetka pierwsza randka bart78, shutterstock.com
fot. bart78, 2014, shutterstock.com

9. I tak cię wygoogluję.

10. Nie ma w tym nic złego, że opowiesz mi o tym, z czego jesteś najbardziej dumny.

To jest bardzo fajne, że potrafi sz robić świetne steki, jeździsz w rajdach albo zdobyłeś nagrodę za blog roku. Doceniam to.

11. Chcesz zaimponować mi brawurową odwagą?

Zaproś mnie na drugą randkę. Ale na wszelki wypadek zrób to w momencie, gdy się ze sobą żegnamy. Jeżeli się od razu nie zgodzę, nie zrażaj się – też lubię trochę pograć z Tobą.

12. Profil na portalu randkowym to nie CV.

Chcę wiedzieć, kim jesteś, jak spędzasz czas, co Cię interesuje, bawi, denerwuje, a nie jakie masz fantastyczne osiągnięcia.

13. Nie mów mi, ile zarabiasz.

14. Nie mów mi, że chodziłeś z modelką.

15. Fajnie, że dobrze wyglądasz.

Ale denerwują mnie faceci, którzy w garderobie i przed lustrem w łazience spędzają więcej czasu niż ja.

16. Fason spodni to dla Ciebie ważna sprawa?

Ale unikaj obcisłych. Nie psuj niespodzianki.

17. Nie muszę znać całej historii Twojego życia.

I to już na pierwszej randce.

18. Nie chcę wiedzieć, z iloma kobietami spałeś.

OK, właściwie to chcę, ale wolałabym, abyś nie był zbyt wylewny na początku znajomości. Nawet wtedy, gdy już będziemy parą i będziemy wobec siebie bardziej szczerzy, to coś mi mówi, że lepiej będzie, jeżeli tę liczbę podzielisz na pół.

19. Dobre maniery? Super!

Śmiało – puszczaj mnie przodem, pomóż zdjąć płaszcz w szatni, odsuń moje krzesło, gdy siadam przy stoliku, zapytaj, czego się napiję, dbaj, żebym się dobrze czuła.

20. Ten kumpel, który Ci poradził, abyś odczekał 3 dni zanim zadzwonisz, jest idiotą i pewnie umrze samotnie.

Nie pozwól mi zwątpić w to, że jesteś mną zainteresowany. Zadzwoń, wyślij SMS-a, zaczep mnie na FB. Najlepiej już następnego dnia.

21. Zapamiętuj to, co Ci mówiłam, albo rzeczy, które o mnie mówili nasi wspólni znajomi.

Zadawaj pytania, które świadczą o tym, że zwracasz na mnie uwagę i interesuję Cię jako człowiek, a nie tylko obiekt seksualny.

22. Sprawdź, czy bezpiecznie dotarłam do domu.

MH 01/2013

REKLAMA