Co kupić dziewczynie: 6 prezentów, które ją zachwycą

Kupując swojej partnerce prezent, łatwo dać plamę. Zobacz, czego właściwie one się spodziewają z okazji albo zupełnie bez okazji.

| Data aktualizacji: 2020-02-09
kobieta siedząca na prezencie fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

1. Kwiaty

Kwiaty są OK, pod warunkiem że dajesz je wtedy, gdy ona się tego nie spodziewa. Coroczna imieninowa wiązanka jest nudna i przewidywalna.

Bukiet kwiatów przyniesiony ot tak, bez okazji, tylko dlatego, że właśnie o niej pomyślałeś w drodze do domu, sprawi, że zapunktujesz na dłuższy czas. Ale nie przeginaj. Gigantyczny kosz róż przysłany przez posłańca może skłonić Twoją kobietę do podejrzeń, że coś przeskrobałeś.

2. Przygoda

Z ankiety MH wynika, że najwięcej kobiet ucieszyłoby się z biletów na atrakcyjną wycieczkę. Wspólną. To ma sens, bo jak wynika z badań psychologów, to nie przedmioty, ale wspólne wspomnienia najbardziej wiążą ludzi. Pary, które robią razem coś ekscytującego, wyżej oceniają swoją wzajemną atrakcyjność i mają lepszy seks. Nie masz czasu na wycieczkę? A co powiesz na wspólny lot balonem?

3. Coś z koronki

Wiele kobiet w naszej ankiecie deklarowało, że chciałoby dostać piękną bieliznę od swojego partnera. Ale ostrzegamy, że to teren ryzykowny i łatwo o wtopę. Po pierwsze, jeżeli już koronki, to muszą być z najwyższej półki, bo te tanie sa nieprzyjemne w dotyku. Po drugie - nie traktuj koronki zbyt dosłownie, gładka bielizna również potrafi być niezwykle sexy. Musisz być na 100% pewien wymiarów swojej partnerki. Nie trafisz w rozmiar czy fason i robi się nieprzyjemnie.

prezenty dla dziewczyny fot. shutterstock.com
Nie musisz dawać jej gwiazdki z nieba, by była zadowolona.

4. Coś cennego

Marilyn Monroe śpiewała, że najlepszym przyjacielem kobiety są brylanty. Trochę nam to pachnie instrumentalnym traktowaniem ofiarodawcy. Brylantową kolię może podarować swojej wybrance P. Diddy, czy jak mu tam. Facet z klasą jednak nie lubi ostentacji.

W prezencie nie chodzi o to, żeby oszołomić kobietę swoimi możliwościami finansowymi, tylko by sprawić jej przyjemność. I udowodnić, że zna się jej gust. Najpewniejszym sposobem na zbadanie gruntu jest kilkukrotna wspólna wycieczka do galerii handlowej z przystankami w okolicy sklepów jubilerskich. Prawie na pewno zasygnalizuje Ci dyskretnie, co jej się podoba. Zwracaj uwagę na szczegóły - czy raczej srebro, czy złoto? Czy na bogato, czy minimalistycznie? Czy raczej pierścionki, czy obrączki przykuwają jej uwagę? A może wisiorki albo kolczyki. Patrz uważnie. I zapamiętuj, bo gdy wrócisz do sklepu następnego dnia, wszystko wyda Ci się podobne.

5. Oryginalnie

Im więcej rzeczy w sklepach, tym trudniej zaskoczyć partnerkę czymś niebanalnym. Na pewno ucieszyłaby ją profesjonalna sesja fotograficzna (koszt: od 300 zł zł) lub zakupy ze stylistką (koszt: od 100 zł za godzinę, ale w godzinę na pewno nie zdążą obskoczyć wszystkich zaplanowanych sklepów) czy dzień czekoladowy w SPA, czyli seria zabiegów na twarz i ciało z użyciem czekolady (koszt: od 300 zł). A Wam dwojgu możesz zafundować profesjonalne lekcje tańca (koszt: 129 zł/ godz.) albo naukę gotowania z mistrzem.

6. Prezent na Walentynki

Walentynki to święto zakochanych, a nie black friday. Chociaż producanci i sklepy robią wszystko, żeby wmówić Ci, że prezent jest najlepszym sposobem na okazanie miłości, wcale tak nie jest. Najlepszym sposobem jest okazanie troski o kochaną osobę.

W ten dzień nie siedź dłużej w pracy, nie umawiaj się z kolegami, nie graj w gry, a zanim włączysz swój ulubiony serial, zapytaj, czy nie ma ochoty obejrzeć czegoś innego. Komedie romantyczne wcale nie są tylko dla kobiet. Przy większości Ty też będziesz się świetnie bawił.   

Spróbuj się zastanowić, co ona lubi najbardziej i zaproponuj właśnie to. Jeśli lubi gotować, powiedz jej, że chcesz się nauczyć. Jeśli tańczyć - idź z nią potańczyć. A jeśli najbardziej lubi zakupy - zabierz ją na nie. To, że walentynki nie są świętem prezentów, nie oznacza przecież, że prezenty są zabronione. Przygotuj trochę gotówki i idźcie do sklepu. Niektóre kobiety, podobnie jak wielu mężczyzn, uwielbia właśnie proces kupowania. To taka namiastka polowania. Pomóż jej w tym.

No i oczywiście kwiaty. Kwiaty są zawsze mile widziane - zwłaszcza w ten dzień. 

REKLAMA