Chemia uwodzenia: 7 patentów na udany podryw

Pożądanie to nic innego, jak zespół biochemicznych reakcji w mózgu. Możesz je wywołać odpowiednim zapachem, dotykiem, muzyką lub światłem. Zobacz, w jaki sposób to wykorzystać - oto sprawdzone sposoby na zdobycie kobiety swoich marzeń. 

Redav 2014/shutterstock.com
Redav / Shutterstock.com

Drink

Skup na sobie jej uwagę

Twój ruch: Zanim pójdziecie na kolację, zaproś ją na drinka i zaproponuj mojito.

Dlaczego? Limonki są bogatym źródłem witaminy C, która pobudza produkcję testosteronu. Badania wskazują, że wyższy poziom testosteronu u kobiet przekłada się na podwyższenie libido. A dodatek mięty, jak donoszą naukowcy z University of Cincinnati, pobudzi jej koncentrację i gdy to dobrze rozegrasz, jej uwaga skupi się w pełni na Tobie.

Zapach

Zwierzęcy magnetyzm

Twój ruch: Staraj się usiąść możliwie blisko, tak by ona mogła poczuć zapach lukrecji i piżma, które zawiera Twoja woda toaletowa – np. Emporio Armani Remix for Men albo Narciso Rodriguez for Him.

Dlaczego? "Dowiedziono, że zapach lukrecji wzmaga ukrwienie kobiecych narządów płciowych o 13%" – mówi światowej sławy badaczka kobiecego orgazmu dr Laura Berman. Kobiety ponadto są szczególnie wrażliwe na zapach piżma, który działa na nie podobnie jak męskie feromony.

Miękkość

Daj się jej pogłaskać

Twój ruch: Chłodniejsza aura też Ci sprzyja, a to dlatego, że możesz założyć swój kaszmirowy sweter. Kaszmirowy, powtarzamy – wiskoza odpada.

Dlaczego? Z badań amerykańskich naukowców dowiadujemy się, że kobiety reagują na dotyk miękkich tkanin, szczególnie kaszmiru i jedwabiu, wzmożonym wydzielaniem oksytocyny. Oksytocyna – hormon miłości – wywołuje z kolei potrzebę bliskości i przytulania.

Kolacja

Coś ostrzejszego

Twój ruch: Nie pozwól jej kombinować z wyborem menu na kolację. Sam zaproponuj jej ostre danie z curry.

Dlaczego? Gorące jedzenie powoduje przyspieszenie tętna i dobrze, aby ten miły stan pobudzenia skojarzył jej się z Tobą. Curry z kolei pobudza wydzielanie dopaminy – hormonu przyjemności. W efekcie Twoja partnerka będzie uważała, że to podniecenie, jakie ją ogarnia, to Twoja zasługa.

Gorąco

Czyli prawdziwy początek nocy

Twój ruch: Chciałbyś teraz zabrać ją do jakiegoś spokojnego miejsca na ostatniego drinka? Błąd. To właśnie hałaśliwy, zatłoczony bar jest Twoim sprzymierzeńcem.

Dlaczego? Badania wskazują, że duża ilość bodźców (rytmiczna muzyka, dużo ludzi) powoduje wzmożoną aktywność neurtransmiterów, wprawiając ją w stan ekscytacji, która pobudza te same ośrodki w mózgu, co pobudzenie seksualne.

U ciebie

Oprawa muzyczna

Twój ruch: Daj sobie spokój z klimatyczną "pościelową" muzyką. Zamiast tego znajdź w sieci jakieś hiphopowe kawałki.

Dlaczego? Tętno spoczynkowe przeciętnej kobiety wynosi ok. 70. Aby podkręcić jej nastrój, puść muzykę, której rytm jest nieco szybszy. Badania dotyczące wpływu różnych rodzajów muzyki na ocenę dowiodły, że osoby oglądające erotyczne zdjęcia przy różnych rodzajach muzyki oceniały je najwyżej przy hip-hopowych rytmach.

W sypialni

Oświetl ją

Twój ruch: Klasycznym zabiegiem jest zaaranżowanie przyćmionego światła w sypialni. Ale samo przykręcenie górnej lampy nie sprawi, że jej pożądanie wzrośnie. Spróbuj zainwestować w pomarańczowe żarówki.

Dlaczego? W interesujących badaniach, przeprowadzonych przez University of South Carolina, wykazano związek między bursztynowym światłem a wydzielaniem przez kobiecy organizm tlenku azotu. Tlenek azotu bezpośrednio wpływa na poprawę ukrwienia jej ciała, co skutkuje wzrostem podniecenia. Zasada ta jest podobna jak w przypadku viagry – tłumaczą autorzy badań.

MH 04/2012

Zobacz również:
REKLAMA