Jak być lepszym w łóżku? Co lubią kobiety?

Prawda, że nawet kiedy seks jest taki sobie, to dla nas, facetów, jest zwykle całkiem dobry? Wyobraź sobie więc, co Cię czeka po naprawdę świetnym seksie. Albo jeszcze lepiej: przestań sobie wyobrażać, tylko zobacz, co zrobić, by być lepszym kochankiem.

| Data aktualizacji: 2022-05-16
vgstudio 2009/shutterstock.com
fot. vgstudio 2009/shutterstock.com

Zacznijmy od sprawy podstawowej - bycie idealnym kochankiem nie ma nic wspólnego z wyglądem stuprocentowego samca i penisem jak maszt Daru Pomorza. Atrakcyjność fizyczna ułatwia uwodzenie kobiet, ale pytanie, czy ich entuzjazm towarzyszący wskakiwaniu do łóżka przystojniaka utrzymuje się aż do końca zabawy, niezmiennie pozostaje otwarte.

Szczerze mówiąc, rozmawiamy z kobietami i znamy tę odpowiedź. Znamy, ale nie powiemy, bo nie chcemy przystojniaków zasmucać. Na idealnego kochanka składa się cała osobowość: nie tylko Twoje ciało, ale też dusza i umysł. Sprawdź, jak te wszystkie elementy połączyć w jedną, świetnie współpracującą ze sobą całość.

Kochanek wytrawny

Pierwszym błędem, który popełniają mężczyźni, jest uleganie stereotypom. Myślimy o seksie w kategoriach własnej sprawności. Każdy z nas chce okazać się dobry w łóżku, móc robić to godzinami, być supersamcem, a nie patałachem. Pominąwszy już fakt, że tego rodzaju wyczynowa rywalizacja jest zazwyczaj głównym psychicznym powodem seksualnych niedomagań, to ważniejsze wydaje się co innego. Myśląc w ten sposób, zamykasz się na potrzeby partnerki i sprowadzasz ją do roli seksualnego gadżetu, co kobiety bezbłędnie wyczuwają i czego bezwzględnie nie lubią.

Obustronna, płynąca z seksu rozkosz opiera się na otwartości, współpracy, umiejętnym dotyku i spełnianiu oczekiwań partnera, które, zapewniamy cię, nie dotyczą twojej sześciogodzinnej erekcji. A jeżeli już dotyczą, to raczej w formie fantazji niemających nic wspólnego z realnymi potrzebami. Jedynie Klaudia Figura, nasza pornogwiazda, twierdzi, że ma nieustającą przyjemność ze spółkowania bez przerwy przez dwanaście godzin z setką facetów. To więcej niż szychta w górnośląskiej kopalni, więc pozostajemy sceptyczni.

Drugim błędem jest przecenianie przez facetów wartości techniki seksualnej. Pewnie, że trzeba znać anatomię swoją i partnerki, opanować podstawy łóżkowej choreografii, ale źle jest mylić doświadczenie i wprawę wytrawnego kochanka ze stałym członkostwem w Światowym Związku Seksualnych Akrobatów Powietrznych z siedzibą w Kluczborku. Jednym słowem, co za dużo to niezdrowo.

Udany związek, szczęśliwy związek shutterstock.com
I pamiętaj: bilans zysków i strat musi się zgadzać. Każdy ma wnosić coś do związku. W końcu to gra zespołowa.

Opanowanie techniki rozwiązywania równań z dużą liczbą zmiennych jest zadaniem dla matematyka, nie uwodziciela. Rutyna zabija pożądanie i odsuwając na drugi plan sferę emocji, sprowadza seks do 100 śmiesznych ruchów miednicą. Nawet perfekcyjnie wykonane, nie zapisują się na długo w pamięci. Ani Twojej, ani jej.

Men's Health radzi:

1. Kochanek wytrawny wie, że jego najważniejszym organem płciowym jest mózg. To właśnie on sprawia, nie penis, że wiesz, o czym ona myśli, nawet gdy o tym nie mówi, i czego pragnie, nawet gdy o to nie prosi. Także on podpowiada Ci, jak jej to dać.

2. Jak głosi legenda, Casanova zanim posiadł kobietę potrafił uwodzić ją godzinami rozmową. Wiedział, że porozumienie, otwartość, uwaga są częścią gry wstępnej, która nigdy się nie kończy i zawsze przynosi efekty.

3. Doskonal swą technikę seksualną, pamiętając, że nie ma dwóch takich samych kobiet. Każda jest inna i ma inne oczekiwania. Dlatego nie ma rozwiązań uniwersalnych, a uważna obserwacja jej reakcji na Twoje zabiegi da Ci odpowiedź na pytanie, co sprawia jej największą przyjemność.

4. Zachowuj spokój. Gwałtowny seks w szatni podczas nudnego spektaklu jest fantastyczną sprawą, ale zdarza się rzadko. Częściej kończymy w sypialni, a tam nie ma się gdzie spieszyć. Daj jej poczuć, że uwielbiasz ją całą i rób to powoli. Długo oczekiwana rozkosz smakuje jeszcze lepiej.

5. Koniec aktu to jeszcze nie koniec seksu. Pieszczotliwe gesty, leniwa rozmowa, czułość są dalszym ciągiem tej samej gry, zwanej sztuką miłości. Wyjście z łóżka, podejście do okna i zapalenie papierosa, poza tym, że jest niezdrowe, raczej nie sprawi, że ona będzie miała ochotę na ciąg dalszy erotycznych figli z Tobą.

Kochanek radosny

Nie, nie chodzi tu o faceta, który opowiada głupie, świńskie dowcipy i jeszcze sam z nich rechoce. Taki facet nie jest radosny, tylko jest koszmarnym towarzysko zwierzęciem i powinno się go izolować. Nie chodzi też o faceta, który chichoce przy każdym dotknięciu, ponieważ ma łaskotki. Kochanek radosny to gość, który sprawia, że seks staje się uciechą i zabawą, to facet, którego ogranicza jedynie wyobraźnia i który, po prostu, lubi to robić.

Też mi nowina - powiecie - każdy lubi to robić. Tak, ale on potrafi się tym lubieniem dzielić z partnerką, która czuje, że daje mu przyjemność nie tylko seksualną, że nie tylko jej ciało jest źródłem radości, ale cała jej osoba. Kobiety w jego łóżku czują się totalnie akceptowane i bezpieczne, i bardzo chętnie w nim lądują. Z kochankiem radosnym też najchętniej i najszybciej pozbywają się zahamowań, są swawolne, kreatywne i pełne łóżkowej inicjatywy.

Men's Health radzi:

1. Ten, kto potrafi rozśmieszyć kobietę, potrafi ją też uwieść, ale nie wyskakuj co chwilę z zabawną historyjką, bo wyjdziesz na błazna, a ci umierają samotni. I często w bardzo gwałtowny sposób.

2. Bądź otwarty na erotyczne eksperymenty; nawet najdziksze swawole są fajne, jeżeli masz do nich dystans i niewymuszoną zgodę partnerki.

brunetka w łóżku fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

3. Poszukaj nowych miejsc i niebanalnych doznań - radosny seks i rutyna wykluczają się wzajemnie.

4. Nie wzbogacaj waszej kolekcji erotycznych gadżetów o kolejny nabytek, wręczając jej taki upominek przy każdej okazji: z okazji urodzin, imienin, rocznicy pierwszej randki, rocznicy pierwszego wspólnego razu itd. itp. Jeden w zupełności wystarczy do dobrej zabawy.

5. Naucz się śmiać z samego siebie - seks jest doprawdy zbyt fajną sprawą, aby go brać zbyt serio. Ale nigdy nie żartuj ze swojej partnerki, a zwłaszcza jej ciała, zachowania w łóżku, jej westchnień i jęków podczas seksu itd. Zanuast tego komplementuj ją, żeby poczuła się pewniej.

Kochanek fatalny

Czy znacie choć jednego faceta, który powiedziałby publicznie o sobie "jestem fatalnym kochankiem"? Takich samobójców nie ma. Co to w ogóle znaczy "fatalny kochanek"?

Było się przecież kiedyś z Danką i ona mówiła, że jestem najlepszy. Że potem odwracam się na bok i zasypiam? Pewnie że tak, bo jestem zmęczony. Że jak mi się chce figo-fago, to ją ciągnę do łóżka? Ciągnę, bo przecież jest moją dziewczyną i mieszkamy razem. Że jak nie ma ochoty, to i tak ją przekonam? Jasne, jej "nie" naprawdę znaczy "tak", tylko się przekomarza. Że nie prawię jej komplementów i nie mówię, że kocham? Przecież wiadomo, że kocham, skoro z nią jestem.

Że ona sprząta, gotuje, zajmuje się dzieckiem, a ja z pilotem w garści zwalam się na fotel? Ludzie, litości, przecież ja pracuję i wracam skonany. Że nie rozmawiam z nią o jej problemach, nie kupuję kwiatów, drobnych prezentów? O, przepraszam, kwiaty kupiłem na imieniny, prezenty robimy sobie pod choinkę, a problemów, i to naprawdę poważnych, a nie takich, mam od cholery w robocie.

Men's Health radzi:

1. Po pierwsze, diagnoza - jeśli popełniasz wyżej wymienione błędy, jesteś niestety fatalnym kochankiem. Jeśli wszystkie naraz, wzbudza w nas podziw anielska cierpliwość kobiety, która z Tobą wytrzymuje.

Po drugie, prognoza - jeżeli nie zmienisz swego postępowania, do figo-fago zostaną Ci agencje towarzyskie, bo Twoje domowe się wyprowadzi. Kobieta po takim związku zakocha się w kolesiu, który, gdy będzie wyrzucać śmieci, przytrzyma jej pokrywę kubła i będzie wierzyła, że jest on reinkarnacją Don Juana.

2. Traktuj kobiety tak jak sam chciałbyś być traktowany. Aby to zrozumieć, zadaj sobie powyższe pytania, odwracając role - powinno pomóc.

3. Dotyk nie jest wyłącznie wstępem do stosunku, a łono i biust nie są jedynymi miejscami, które można pieścić. Poza tym czasem ją normalnie przytul. Po prostu.

4. Rozmawiaj z nią o jej potrzebach i choć raz rób w łóżku przede wszystkim to, co ona lubi.

Wakacyjne uwodzenie shutterstock.com

5. Jeżeli myślisz o udanym seksie w sobotę, rozpocznij grę wstępną w poniedziałek od zrobienia jej śniadania i pozmywania naczyń.

6. Przestań być takim cholernym macho, bo dajesz pretekst feministkom, aby domagać się wykastrowania wszystkich mężczyzn .

Kochanek idealny

Świat kobiecych marzeń jest rozdarty między Antonio Banderasem a Bradem Pittem, ale pokażcie mi najprzystojniejszego faceta na świecie, a ja wam pokażę dziewczynę, która nie chce już z nim więcej sypiać.

Dlaczego? Ponieważ w każdym z nas, bez względu na płeć, tkwi tęsknota za partnerem idealnym, który potrafiłby łączyć stabilność związku z szaleństwami narzeczeństwa, ekstazę pierwszych dotknięć z uświadomionymi potrzebami, komunikację z poszanowaniem osobowości partnera czy wreszcie przyzwyczajenie z miłością i namiętnością. Pewnie takich zwierząt też nie ma, ale trzeba próbować.

Men's Health radzi:

1. Połączenie kochanka wytrawnego z radosnym jest najbliższe ideału.

2. Lubić kobiety oznacza doceniać zalety ich duszy i osobowości, nie tylko ciała.

3. Traktuj seks jak sposób komunikacji, z elementami baletu - niech ciekawość świata i innych ludzi popycha cię do nowych podbojów.

4. Stosuj nowoczesny marketing - skąd masz wiedzieć, czego oczekuje klientka? Musisz o to zapytać. W jaki sposób możesz zadowolić jej oczekiwania? Dając jej to, czego potrzebuje. Jak walczyć z konkurencją? Starając się, aby Twój produkt był najlepszy i najbardziej atrakcyjny na rynku.

5. Pamiętaj, że wielkie namiętności trwają dzięki małym rzeczom i przez nie także się kończą.

6. Niezapomniany kochanek nie zapomina o drobiazgach.

7. Nie ustawiaj w zdobywaniu wiedzy - sięgnij po książkę "Sekrety seksu - poradnik stuprocentowego mężczyzny" B. Chichestera i K. Robinsona, wydaną przez Książkę i Wiedzę na licencji Men's Health Books. Dwadzieścia kilka złotych to nie jest wygórowana cena za możliwość zdobycia dożywotniego tytułu Króla Rozkoszy.

REKLAMA