8 mitów na temat życia seksualnego kobiet

Wasz szpieg z krainy kobiet ujawnia kolejne tajemnice na temat seksu i życia seksualnego kobiet. Okazuje się, że spora część z tego o czym do tej pory byliście przekonani, to po prostu nieprawda. Oto 8 poglądów, z którymi trzeba się rozstać.

seksowna blondynka Nina Buday, shutterstock.com
fot. Nina Buday, 2015, shutterstock.com

1. Kobiety najbardziej cenią zabawnych kochanków

To trzeba koniecznie wyjaśnić, ponieważ narosło tu zbyt wiele nieporozumień. Otóż tak, kobiety bardzo cenią poczucie humoru u mężczyzn. Dowcip pomaga przełamać pierwsze lody i sprawia, że codzienne życie jest zabawniejsze. Ale, uwaga, kobiety stanowczo nie życzą sobie żadnych żartów i wygłupów przed i w trakcie seksu.

Jeżeli coś zabawnego przyjdzie Ci do głowy w momencie, gdy patrzysz, jak Twoja partnerka się rozbiera, to lepiej zamilcz na wieki. Powiem inaczej – wszystko, co może sugerować, że nie jesteś na 100% skoncentrowany na seksie z partnerką, jest w jej oczach niewybaczalnym błędem.

 

Seksualność kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

2. Najbardziej ekscytujący seks jest z kimś, kogo właśnie poznałeś

To klasyczna męska fantazja, ale nie ma nic wspólnego z prawdą. W każdym razie z pewnością nie w przypadku kobiet. Pierwszy raz może być super, pod warunkiem że znacie się już jakiś czas, flirtujecie i zdążyliście rozbudzić w sobie seksualną ciekawość i prawdziwe pożądanie, które nadaje dodatkowy wymiar seksowi.

Ale tak naprawdę, a potwierdzają to wszystkie badania seksuologów, najlepszy, najbardziej odjazdowy seks zdarza się ludziom, którzy już się dotarli, znają swoje reakcje, nie krępują się siebie i – co istotne – mają pewność, że partner ich akceptuje ze wszystkimi ich wadami i zaletami.

 

Seksualność kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. Kobiety potrzebują tyle samo seksu, co mężczyźni

To jest taki nowoczesny mit, chętnie powtarzany w kolorowych magazynach, ale nie ma wiele wspólnego z prawdą. Kobiety oczywiście lubią seks, ale czasami nie są w nastroju. O ile mężczyźnie łatwiej się przełączyć na tryb seksualny, nawet po ciężkim dniu w pracy, o tyle u kobiet to tak nie działa.

Natomiast oczekują od Ciebie, że to zrozumiesz i nie będziesz strzelał focha. Życie nie jest fair jeszcze z jednego powodu. O ile ona daje sobie prawo, żeby Ci powiedzieć, że dzisiaj nie jest w nastroju, to taki sam tekst z Twojej strony, w momencie gdy ona ma ochotę na seks, wywoła skutki porównywalne z tsunami.

 

Seksualność kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

4. Bawienie się jej włosami to jeden z ważnych elementów gry wstępnej

Po to kobiety wydają majątek (tak, majątek – jesteś dorosły, więc najwyższy czas, żebyś poznał prawdę) na fryzjera – co oprócz cięcia i farbowania oznacza mnóstwo zabiegów pielęgnacyjnych, a czasem i przedłużanie włosów – by fantastycznie wyglądać.

A Ty przez te swoje bezsensowne pieszczoty możesz to wszystko popsuć albo, co gorsza, odkryć sekret nagłej zmiany fryzury z krótkiej na długą. Po prostu odczep się od moich włosów! Jedyny fragment skóry głowy, który jest do dotykania, to linia graniczna między włosami a skórą za uszami i przy szyi. Ale delikatnie.

 

Seksualność kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Piękne kobiety są trudniejsze do uwiedzenia

Czy to oznacza, że zadajesz się tylko z kobietami, które Ci się niespecjalnie podobają, bo uważasz, że te, które Cię kręcą, nie są z Twojej ligi? Czy Ty nie jesteś przypadkiem zakompleksiałym świrem?

Weźże podejdź do tej kobiety i zacznij z nią normalnie rozmawiać. Możesz odnieść niespodziewany sukces, jako że te piękne kobiety przyzwyczajone są do dwóch typów mężczyzn – albo normalnych facetów, którzy robią z siebie idiotę, bo są zbyt onieśmieleni jej urodą, albo do aroganckich palantów, których pewność siebie płynie stąd, że mają za dużo kasy. Zachowuj się tak, jakbyś w ogóle nie zauważał jej urody.

 

Seksualność kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

6. Kobiety wyglądające wyzywająco są świetne w łóżku

Mężczyźni, w odróżnieniu od kobiet, nie zakładają, że komunikaty wysyłane przez innych ludzi mogą ich wprowadzać w błąd. Niektórzy nazywają to prostodusznością. Oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić, jakie są Twoje oczekiwania, ale możesz się srodze zawieść na kobietach noszących się w stylu „wczesna Doda”.

Zbyt oczywiste wykładanie na ladę wszystkich swoich atutów może świadczyć o tym, że kobieta nie tyle lubi seks, co traktuje go instrumentalnie. Więcej finezji, autentycznej pasji i kreatywności znajdziesz u kobiet noszących się nieco dyskretniej. Tajemniczość pobudza wyobraźnię.

 

Seksualność kobiet shutterstock.com
Shutterstock.com

7. Jeżeli znajdujesz u niej wibrator, to oznacza, że jej nie zaspokajasz

Nie masz się czego obawiać. Przeciwnie. Jeżeli Twoja partnerka jest posiadaczką takiego gadżetu, to oznacza, że świetnie trafiłeś. Masz bowiem do czynienia z osobą o dużych potrzebach seksualnych, świadomą swojego ciała i wiedzącą dokładnie, o co jej w tym wszystkim chodzi.

Dla miażdżącej większości jego posiadaczek wibrator nie stanowi zastępczego faceta; co więcej, może sprawić, że seks z partnerem stanie się bardziej ekscytujący. Poproś ją, żeby zaprosiła go na trzeciego do waszego łóżka i niech Ci pokaże, jak możecie urozmaicić sobie wasz seks dzięki temu gadżetowi.

 

Seksualność kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

8. Bądź uważny i wyczulony na jej potrzeby

Niby tak – hasło słuszne i poprawne politycznie, ale czasem każda z nas chciałaby być potraktowana nieco obcesowo. Ja wiem, że wcześniej pisałam coś o braku nastroju, z którym powinieneś się liczyć, ale kto powiedział, że kobiety muszą być zawsze takie bardzo konsekwentne i racjonalne?

Od czasu do czasu fajnie jest, gdy partner staje się dominujący, szorstki, egoistyczny, namiętny, męski i traktuje nas, jak nie powiem kogo. Rzuci na łóżko, każe się natychmiast rozebrać, mówi świństwa. Zbyt grzeczny seks jest nudny, jeżeli to jedyne danie w menu.

MH 05/12   

 

Zobacz również:
REKLAMA