6 typów kobiet, które warto poznać

Często dopiero po pewnym czasie orientujesz się, że kobieta, z którą się spotykasz, jest kropka w kropkę taka, jak jej poprzedniczka. Co gorsza, zauważasz, że z nową partnerką brniesz w identyczne tarapaty, jak wcześniej. Oto Twoja droga ucieczki z Dnia Świstaka.

kobiety 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

To powszechny syndrom - lubimy to, co już znamy. Dlatego pociąga nas kobieta, która wygląda i zachowuje się tak jakoś znajomo. W którymś momencie staje się jednak jasne, że po prostu przypominała Ci Twoją poprzednią dziewczynę, z którą szczęśliwie udało Ci się rozstać, bo związek z nią był piekłem.

Ludzie mają skłonność do powtarzania doświadczeń. Odpowiedzialni, dojrzali faceci często wiążą się z kobietami w typie rozkapryszonej królewny.

Pewien bardzo znany sportowiec w oczach niezorientowanych osób może wyglądać jak uosobienie wierności małżeńskiej, bo cały czas ma przy boku tę samą blondynkę, która w dodatku w ogóle się nie starzeje.

Ale wtajemniczeni wiedzą, że to już czwarta z kolei żona, którą z poprzedniczkami łączy upodobanie do solarium, silikonu i różowego koloru. I mimo to, że każdy związek kończy się mało elegancką szarpaniną o pieniądze, nasz bohater uparcie pakuje się w kolejny, zupełnie taki sam.

Helen Fisher, jedna z najbardziej znanych amerykańskich antropologów, twierdzi, że w doborze partnerów "najważniejsza jest osobista historia, doświadczenia z okresu dzieciństwa i lat młodzieńczych, które tworzą nasze upodobania.

Wszystko to łączy się ze sobą, tworząc naszą własną, w dużej części nieuświadamianą, mapę miłości, czyli zestaw cech, które stanowią dla nas wyzwalacz uczuć".

Ale to wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na jeden typ. Uparte trzymanie się określonego rodzaju kobiet jest oznaką psychicznego lenistwa i lęku przed nowymi doświadczeniami, nie pozwalając nam dojrzewać. Otwórz oczy! Spotykasz setki kobiet, z których wiele mogłoby Cię zainteresować na dłużej.

A więc do roboty! Oferujemy Ci przegląd najczęściej obecnie spotykanych typów interesujących kobiet. Każda ma oczywiście i wady, i zalety. Zobacz, czego możesz po nich się spodziewać.

clubbing, klubowiczki, club 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Klubowiczka

Mocne strony:

Jest zabawna, spontaniczna i odważna. Świetnie się ubiera, wie, jak wyeksponować swoje zalety. Jest towarzyska, zna najmodniejsze kluby w mieście i potrafi bawić się do upadłego. Nie sposób przy niej się nudzić. Wzbudza zainteresowanie wszystkich facetów, a świadomość, że każdy z nich chciałby być na Twoim miejscu, sprawia, że rosną Ci skrzydła.

Uparte trzymanie się określonego rodzaju kobiet jest oznaką psychicznego lenistwa i lęku przed nowymi doświadczeniami.

Słabe strony:

Musisz być facetem cholernie pewnym siebie, żeby umawiać się z dziewczyną taką jak ta. Nawet nie zaczynaj się wkręcać w sceny zazdrości i próby kontrolowania jej, bo to będzie początek koszmaru. I nie licz na spokojne wieczory na kanapie przed telewizorem.

Jaka jest w łóżku:

Super. Jest wyzwolona, pomysłowa i, co tu dużo ukrywać, ma spore doświadczenie. Lubi szczególnie pozycję na jeźdźca, bo wie, jak świetnie wygląda jej ciało w superdrogiej bieliźnie.

Artystka

Mocne strony:

Jest doskonale zorientowana, gdzie i kiedy odbywają się festiwale ambitnych filmów czy muzyki fado. Co więcej, potrafi wkręcić się na każdą imprezę kulturalną w mieście, a szczególnie na wernisaże, gdzie dają darmowe drinki. Idealna partnerka dla faceta, który lubi długie rozmowy o życiu, sztuce i literaturze.

Słabe strony:

Możesz nie dotrzymać jej kroku, jeżeli np. zasypiasz na ambitnym filmie irańskim, w którym kobieta zawinięta w czarną chustę idzie cztery i pół godziny przez pustynię. Taka kobieta oczekuje od Ciebie interesujących przemyśleń i wyrazistych poglądów. Masz takie?

Jaka jest w łóżku:

Nie ma drobnomieszczańskich przesądów. To artystyczna dusza, więc z dużym prawdopodobieństwem lubi trochę teatralny seks, przebieranki i lekką perwersję. Ale nigdy się nie dowiesz, czy przypadkiem nie "odgrywa" orgazmu.

kobieta, businesswoman, biuro 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Joginka wegetarianka

Mocne strony:

Ma piękną skórę, gibkie, jędrne i sprężyste ciało. Co więcej, potrafi zrobić Ci niezapomniany masaż, używając egzotycznych olejków. Jest wrażliwa, przejęta do głębi serca przyszłością naszej planety i nie wydaje majątku na buty i torebki. Jeżeli uzna Cię za pokrewną duszę, czyli osobnika, który zaszedł równie daleko jak ona na swojej drodze kolejnych wcieleń, będzie Ci wierną i oddaną partnerką.

Słabe strony:

Nie pije, nie pali, nie balanguje po nocach. Jeżeli zaprosisz ją na obiad do swoich rodziców, może śmiertelnie urazić Twoją matkę, oświadczając jej, że nie jada zupy z trupów (czyli rosołu).

Jaka jest w łóżku:

Duże szanse, że kamasutra jej nieobca. Seks jest dla niej formą ćwiczeń jogi, więc oddaje mu się z niemal religijną powagą. Lubi długo. Szybki numerek nie wchodzi w grę.

Kobieta sukcesu

Wciąż zaliczasz kiepskie związki? Być może powodem Twojego pecha jest uparte trzymanie się jednego typu kobiet. Zaryzykuj i poznaj zupełnie inną.

Mocne strony:

To solidna firma. Pracuje na kierowniczym stanowisku, właśnie skończyła studia podyplomowe, robi doktorat, a oprócz tego uczy się hiszpańskiego. Wydaje Ci się, że nigdy jej nie dorównasz, ale nie poddawaj się. Ona wcale nie szuka cyborga. Jeżeli jesteś facetem z artystyczną duszą albo "wiecznym chłopcem" - spokojnie startuj. Potrzeba jej kogoś, kto ją rozbawi i wyluzuje.

Słabe strony:

Wiecznie w niedoczasie. Umawia się z Tobą na weekend, ale w piątek wieczorem dzwoni, że musi przygotować raport na poniedziałek i nici z wyjazdu. Nie rozstaje się z laptopem.

Jaka jest w łóżku:

Bardzo pracowita. Czasem możesz mieć wrażenie, że nawet tu usiłuje być prymuską i zasłużyć, jeżeli już nie na awans, to przynajmniej na pochwałę. Najgorsze, że czasami bywa jakby nieobecna duchem, bo właśnie układa sobie w głowie treść jutrzejszej prezentacji.

kobieta, kuchnia, gotowanie, 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Pani Psycholog

Mocne strony:

Jej pasją jest praca nad związkiem. Możesz być pewien, że najmniejszy problem nie zostanie przemilczany. Ona uważa, że podstawą dobrego związku jest komunikacja. Żadnych tam cichych dni i obrażania się. Po prostu siadamy i wyjaśniamy sobie, co i jak.

Słabe strony:

Długie rozmowy o Waszym związku mają na celu między innymi dokopanie się do pokładów Twojej wrażliwości i uczuć. Ona nie spocznie, dopóki nie zaczniesz mówić o tym, co czujesz, językiem dla niej zrozumiałym. Pytanie po raz setny: "O czym teraz myślisz?" w momencie, kiedy nie myślisz o niczym, może wkurzać.

Jaka jest w łóżku:

Lektura tych jej poradników nie poszła na marne. Ona jest aktywna, pomysłowa, wie, o co chodzi z tą seksowną bielizną i jest świadoma tego, co faceci lubią najbardziej. W zamian oczekuje długiej gry wstępnej i mnóstwa czułości.

Domatorka

Mocne strony:

Nie chce podbijać świata. Jej marzenia koncentrują się wokół domu, rodziny i dzieci. Uważa, że dobrze zorganizowany dom to ważniejsze zadanie niż prowadzenie księgowości w wielkiej korporacji. Dobrze gotuje i w dodatku to lubi. Jest idealną towarzyszką dla dobrze zarabiającego miłośnika tradycji.

Słabe strony:

Cóż, lepiej od razu nastaw się na to, że to na Tobie będzie spoczywał obowiązek utrzymania domu na poziomie. A w dodatku od tych fantastycznych obiadów i ciast zacznie Ci rosnąć brzuch. Warto też namówić ją na jakieś zajęcia poza domem. To działa odświeżająco i na nią, i na Wasz związek.

Jaka jest w łóżku:

Na początku jest super. Niestety, z każdym kolejnym dzieckiem jej ochota na seks zmniejsza się dramatycznie. Najlepiej od razu postaraj się o opiekunkę i wprowadź obowiązek wspólnych wyjść w soboty, ustalając system dotkliwych dla niej kar za każdy sobotni wieczór, który spędzicie w domu.

MH 09/11

Zobacz również:
REKLAMA