5 rzeczy, których kobiety nie znoszą u facetów

One mogą sprawić, że nawet najlepszy wygląd i świetna sylwetka nie otworzą Ci drzwi do kobiecego serca. Nie idź tą drogą.

kobieta fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Styl jest także cechą charakteru i umysłu.

Niepunktualność

Co z tego, że masz drogi i elegancki zegarek, skoro nosisz go tylko dla zadawania szyku? Wiecznie się spóźniasz i jeszcze wymyślasz dziwaczne usprawiedliwienia, które obrażają inteligencję czekającego. Dżentelmen ma szacunek dla czasu innej osoby i przychodzi na spotkania kilka minut wcześniej. Mała rzecz, ale świadczy o klasie.

Niesłowność

Szafujesz obietnicami, o których 5 minut później nie pamiętasz. Zadzwonię, wyślę, przygotuję, spotkamy się, załatwię itp., itd. – nigdy nic z tego nie wychodzi. Wszyscy już to wiedzą i Twoja opinia jest ustalona. Lepiej jest powiedzieć otwarcie: "Nie mogę tego zrobić", niż stwarzać fałszywą nadzieję. Dżentelmen musi to wiedzieć.

Nieskromność

Zwłaszcza ta na tle finansów jest cechą nuworyszy. To oni głośno ryczą: "Proszę najdroższy koniak!". Gdy zapraszasz gości, ureguluj rachunek bez ostentacji – najlepiej przy barze. Zostaw napiwek, jeżeli jesteś zadowolony z serwisu: tu nawet 15% nie będzie rozrzutnością. Znaj wartość pieniądza, ale nie daj mu sobą rządzić.

Randka online shutterstock.com

Nieuczynność

Dżentelmen odróżnia życzliwą uczynność od nachalności. Gdy jest proszony o przysługę, robi ją, nie oczekując niczego w zamian. Wie, że istotą uczynności jest prawdziwa bezinteresowność i że ona, paradoksalnie, w ostatecznym rachunku najbardziej się opłaca.

Nielojalność

Plotki, obmawiania, niedyskrecje, intrygi to magiel, w którym dżentelmen nie bierze udziału. Nie pozwalaj oczerniać ludzi, którzy Cię otaczają – oceniaj trzeźwo ich wady, ale nie wahaj się bronić ich zalet. Powierzonego sekretu strzeż jak źrenicy oka – dyskrecja to podstawa dobrych manier.

Zobacz również:
REKLAMA