5 porad, jak odczytać kobiecą mowę ciała

Kobiety uwielbiają flirt i kochają grę pozorów. Dla wielu z nas bywa to kłopotliwe i trudne do odczytania, a one naprawdę dużo nam sygnalizują, często również nieświadomie. Zobacz, jak czytać między słowami i na co zwracać uwagę, by poznać tajniki kobiecej mowy ciała.

Kobieca mowa ciała Valery Bareta 2014/Shutterstock
fot. Valery Bareta 2014/Shutterstock

Jak wskazują badania uniwersytetu w Indianie, 70% facetów to beznadziejni analfabeci, jeżeli chodzi o język ciała kobiet. Większość optymistycznie interpretuje każdy uśmiech jako: „Leci na mnie”. Tymczasem takie uśmiechy kobiet, poza uprzejmością, kompletnie o niczym nie świadczą. 

1. Włosy

minus Bawienie się włosami przyjęło się uważać za sygnał zainteresowania. Ale patrz uważnie. Jeżeli skubie sobie włosy, jakby chciała je wyrwać, jest spięta – zmień taktykę albo spróbuj później.

plus Pieszczotliwe nawijanie sobie loków na palec to z pewnością sygnał zachęty. Oznacza podświadomą próbę sprowokowania Cię do dotknięcia jej włosów.

 

2. Postawa

minus Jeżeli nagle się prostuje – uważaj. Stres pobudza centralny układ nerwowy, co skutkuje przyspieszonym tętnem i napięciem mięśni całego ciała. Wyprostowana jak struna sylwetka oznacza, że źle się czuje w kontakcie z Tobą.

plus Luźne opieranie się na jednej nodze z drugą ugiętą to bardzo kobieca (i wyszczuplająca) poza. Flirtuje z Tobą jak nic.

3. Ręce

minus Ukrywa przed Tobą wewnętrzną stronę nadgarstków – prawdopodobnie jest spięta i ma Cię zwyczajnie dość.

plus Pokazuje Ci swój nadgarstek od wewnętrznej strony, stara się zwrócić na niego uwagę albo kieruje go ku Tobie. Na bank z Tobą flirtuje! Dla pewności dotknij jej ręki – dłonie rozpalonej erotycznie kobiety stają się cieplejsze, i to wyraźnie.

4. Usta

minus Zagryza mocno wargi, tak by były jak najmniej widoczne. Najprawdopodobniej oznacza to: „Nie licz na nic, kochany”.

plus Rozchylenie warg, które stają się bardziej nabrzmiałe, błyszczące i zaczerwienione, to widoczny znak podniecenia. A jeśli zacznie je oblizywać lub zwilżać czubkiem języka, nie miej wątpliwości: ona chce tego samego, co Ty!

5. Nogi

minus Koniecznie rzuć okiem pod stół. Jej stopy są pełne zakończeń nerwowych (około 7500 w jednej stopie) i mogą stanowić dobry barometr jej uczuć. Jeśli są skierowane w stronę innego faceta lub wyjścia, odpuść sobie tę pannę.

plus Jeżeli czubki jej palców są skierowane w Twoją stronę, to oznacza, że niczego nie udaje, tylko po prostu na Ciebie leci. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o kobiecej mowie ciała? Odkryj, jak bez trudu odczytywać jej pragnienia!

MH 03/2014

Zobacz również:
REKLAMA