[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Żona-zołza i stres na siłowni, czyli zdrowotne ciekawostki MH

Czy warto iść na trening będąc w stresie i czy są jakiekolwiek plusy posiadania żony- zołzy. Zawsze praktyczna wiedza!

Zła żona
Wpadłeś jak śliwka w kompot i związałeś się z sekutnicą? Mamy dla Ciebie niewielką pociechę. Prawdopodobnie nie zachorujesz na cukrzycę. Teraz jakby lżej, prawda?

Z punktu widzenia Twojego zdrowia lepiej być żonatym niż wolnym. Żonaci faceci mają silniejszy układ odporności, rzadziej cierpią na nerwice i depresję, regularniej ćwiczą, są też o 66% mniej narażeni na zawał serca. Jeszcze lepiej być szczęśliwie żonatym, bo ci, którzy często kłócą się z połowicą, są bardziej zestresowani, a „Archives of General Psychiatry” donosi, że nawet rany tych nieszczęśników goją się o 40% wolniej.

REKLAMA

Czy jest więc jakakolwiek korzyść z życia z kobietą z charakterem Ksantypy? Jest. Niewielka, ale jest. Uczeni z Michigan State University odkryli, że faceci, żyjący w nieudanym związku, rzadziej niż szczęściarze zapadają na cukrzycę, a gdy już zachorują, kontrolują ją lepiej.

Pracuj mniej

55 godzin pracy tygodniowo zwiększa ryzyko udaru o połowę, a depresji dwukrotnie. Uważaj więc z tą inwestycją w przyszłość, bo możesz nie zdążyć jej skonsumować.

Pozbądź się kamieni nerkowych

Gdy kolejni pacjenci informowali prof. Davida Wartingera, urologa z Michigan State University, że po wizycie na rollercoasterze pozbyli się kamieni nerkowych, zaintrygowany uczony sprawdził to na modelu i okazało się, że faktycznie, w 70% przypadków przejażdżka wytrząsała kamienie z nerki. Niestety, działa tak tylko jedna – Big Thunder Mountain.

Najpierw się uspokój

Owszem, wiemy, że gdy przychodzisz na trening naładowany złością, wyciskasz więcej. Ale następnym razem odpuść trening, gdy kipisz z gniewu. Jak donosi pismo „Circulation”, intensywny trening w czasie, gdy pełen jesteś negatywnych emocji, zwiększa znacząco zagrożenie zawałem serca. Wściekłeś się? MH poleca pół godziny spaceru przed siłownią. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij