Żona-zołza i stres na siłowni, czyli zdrowotne ciekawostki MH

Czy warto iść na trening będąc w stresie i czy są jakiekolwiek plusy posiadania żony- zołzy. Zawsze praktyczna wiedza!

Zła żona shutterstock.com

Wpadłeś jak śliwka w kompot i związałeś się z sekutnicą? Mamy dla Ciebie niewielką pociechę. Prawdopodobnie nie zachorujesz na cukrzycę. Teraz jakby lżej, prawda?

Z punktu widzenia Twojego zdrowia lepiej być żonatym niż wolnym. Żonaci faceci mają silniejszy układ odporności, rzadziej cierpią na nerwice i depresję, regularniej ćwiczą, są też o 66% mniej narażeni na zawał serca. Jeszcze lepiej być szczęśliwie żonatym, bo ci, którzy często kłócą się z połowicą, są bardziej zestresowani, a „Archives of General Psychiatry” donosi, że nawet rany tych nieszczęśników goją się o 40% wolniej.

Czy jest więc jakakolwiek korzyść z życia z kobietą z charakterem Ksantypy? Jest. Niewielka, ale jest. Uczeni z Michigan State University odkryli, że faceci, żyjący w nieudanym związku, rzadziej niż szczęściarze zapadają na cukrzycę, a gdy już zachorują, kontrolują ją lepiej.

Pracuj mniej

55 godzin pracy tygodniowo zwiększa ryzyko udaru o połowę, a depresji dwukrotnie. Uważaj więc z tą inwestycją w przyszłość, bo możesz nie zdążyć jej skonsumować.

Pozbądź się kamieni nerkowych

Gdy kolejni pacjenci informowali prof. Davida Wartingera, urologa z Michigan State University, że po wizycie na rollercoasterze pozbyli się kamieni nerkowych, zaintrygowany uczony sprawdził to na modelu i okazało się, że faktycznie, w 70% przypadków przejażdżka wytrząsała kamienie z nerki. Niestety, działa tak tylko jedna – Big Thunder Mountain.

Najpierw się uspokój

Owszem, wiemy, że gdy przychodzisz na trening naładowany złością, wyciskasz więcej. Ale następnym razem odpuść trening, gdy kipisz z gniewu. Jak donosi pismo „Circulation”, intensywny trening w czasie, gdy pełen jesteś negatywnych emocji, zwiększa znacząco zagrożenie zawałem serca. Wściekłeś się? MH poleca pół godziny spaceru przed siłownią. 

Zobacz również:
REKLAMA