[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Zdrowy sen: 7 zalet spania razem

Oczywiście wspólne łóżko kojarzy się z seksem. To, że seks jest dla nas zdrowy, to wiemy, ale warto docenić też samo spanie obok bliskiej osoby. To zdrowsze niż myślisz. 

Wspólne spanie, wspólny sen Kto powiedział, że wspólne spanie nie może być wygodne?
1. Obniża stres

Wspólne łóżko i przytulanie podczas snu obniża poziom hormonów stresu u obojga partnerów - udowodnili to badacze z Uniwersytetu Pittsburgh w USA.  

REKLAMA

2. Podnosi poziom hormonów szczęścia

Obecność drugiej osoby wyczuwamy nawet przez sen. To sprawia, że wzrasta w organizmie poziom oksytocyny, co przekłada się na subiektywnie większe poczucie szczęścia.

3. Obniża ciśnienie

Jak wykazały badania, mężczyźni, którzy dzielili sypialnię z partnerką przez 20 lat mieli średni niższe ciśnienie, niż faceci, którzy woleli spać samotnie (albo byli do tego zmuszeni). 

4. Przeciwdziała chorobom serca

Bliskość drugiej osoby sprawia, że obniża się w organizmie poziom cytokin - czyli białek związanych z toczącym się procesem zapalnym. Ich obecność może powodować niewydolność serca. 

5. Poprawia jakość snu

Badania wskazują, że ludzie zasypiają lepiej i śpią głębiej, kiedy dzielą łóżko z partnerem. Rano też czują się bardziej wypoczęci. Zależność ta jest obserwowana częściej u kobiet. To ostatnie też jest korzystne dla facetów, bo jak wynika z innych badań, wypoczęte kobiety mają wyższe libido.

6. Pozytywnie wpływa na związek

Pary, które razem śpią częściej określają swój związek jako "dobry", albo "bardzo dobry". Warto zastosować starą zasadę - nie kładziemy się do łóżka pokłóceni. Zanim pójdziemy spać postarajmy się wyczyścić atmosferę. 

7. Przedłuża życie

Naukowcy twierdzą, że czujna partnerka odgrywa znaczącą rolę w diagnozowaniu takich problemów, jak bezdech senny, który nieleczony zwiększa ryzyko cukrzycy, czy udaru mózgu. Tłumacząc to na zwykły język - kiedy ona mówi, że chrapiesz i albo idziesz do lekarza, albo śpisz na kanapie w salonie, to tym samym ratuje Ci życie.  

Departament Seksu MH radzi:

By dobrze wejść w dzień po przyjemnej nocy, należy spędzić przyjemny poranek, a nic nie nastraja tak pozytywnie, jak mała erotyczna gimnastyka. Przeczytaj, dlaczego poranny seks to pobudka idealna.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij