[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Zdrowe serce a gra na gitarze - News MH

Rytmiczne uderzanie w struny może być przyjemne nie tylko dla uszu. 

Gra na gitarze, zdrowie Jaki instrument muzyczny jest najbardziej korzystny dla serca? Gitara.
To znany fakt, że ulubiony utwór muzyczny może być lekiem na skołatane nerwy. Bieg ze słuchawkami na uszach jest też jednym z lepszych sposobów na odreagowanie stresów w pracy. Muzyka działa cuda, ale spróbuj pójść krok dalej i zamiast biernie słuchać, wykaż się aktywnością. Wyłącz playlistę i odkurz tę starą gitarę, która stoi w kącie – w ten sposób zrobisz wielką przysługę swojemu sercu.

Z badań opublikowanych w kardiologicznym magazynie „Netherlands Heart Journal” dowiadujemy się, że osoby, które regularnie śpiewają albo grają na jakichś instrumentach, mają zdrowszy układ sercowo-naczyniowy niż te, którym słoń nadepnął na ucho (chociaż śpiewać można i bez talentu). Naukowcy przebadali osoby w wieku 18-30 lat i stwierdzili, że gitarzyści, śpiewacy i pianiści mają niższe ciśnienie krwi i tętno.

REKLAMA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 30 sposobów na zdrowe serce

Gra na instrumentach pobudza receptory i układ nerwowy w podobny sposób, w jaki czyni to sesja w gymie, przynosząc podobne korzyści Twojemu sercu i całemu układowi krwionośnemu. Jeżeli dodasz do tego głośne śpiewanie, to dajesz płucom niezły wycisk i dotleniasz organizm. A może skrzykniesz chętnych z Twojej firmy i założycie kapelę? Ostatnio urzekł nas zespół muzyczny EndoPower, który tworzą profesorowie urologii. I grają ostrego rocka (zobacz u nas na stronie menshealth.pl). Profesorowie mogą, to dlaczego wy nie? 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij