Zdrowe serce a gra na gitarze - News MH

Rytmiczne uderzanie w struny może być przyjemne nie tylko dla uszu. 

Gra na gitarze, zdrowie
Jaki instrument muzyczny jest najbardziej korzystny dla serca? Gitara.

To znany fakt, że ulubiony utwór muzyczny może być lekiem na skołatane nerwy. Bieg ze słuchawkami na uszach jest też jednym z lepszych sposobów na odreagowanie stresów w pracy. Muzyka działa cuda, ale spróbuj pójść krok dalej i zamiast biernie słuchać, wykaż się aktywnością. Wyłącz playlistę i odkurz tę starą gitarę, która stoi w kącie – w ten sposób zrobisz wielką przysługę swojemu sercu.

Z badań opublikowanych w kardiologicznym magazynie „Netherlands Heart Journal” dowiadujemy się, że osoby, które regularnie śpiewają albo grają na jakichś instrumentach, mają zdrowszy układ sercowo-naczyniowy niż te, którym słoń nadepnął na ucho (chociaż śpiewać można i bez talentu). Naukowcy przebadali osoby w wieku 18-30 lat i stwierdzili, że gitarzyści, śpiewacy i pianiści mają niższe ciśnienie krwi i tętno.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 30 sposobów na zdrowe serce

Gra na instrumentach pobudza receptory i układ nerwowy w podobny sposób, w jaki czyni to sesja w gymie, przynosząc podobne korzyści Twojemu sercu i całemu układowi krwionośnemu. Jeżeli dodasz do tego głośne śpiewanie, to dajesz płucom niezły wycisk i dotleniasz organizm. A może skrzykniesz chętnych z Twojej firmy i założycie kapelę? Ostatnio urzekł nas zespół muzyczny EndoPower, który tworzą profesorowie urologii. I grają ostrego rocka (zobacz u nas na stronie menshealth.pl). Profesorowie mogą, to dlaczego wy nie? 

REKLAMA