[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Zdrowe przekąski na lepszą formę mózgu

Żeby dobrze działać, Twój mózg i ciało potrzebują dobrego paliwa - takiego, jakiego nie znajdziesz, niestety, w chipsach i piwie. Nie martw się - nie znaczy to też, że skazujemy Cię na zioła i korzonki. Przygotowaliśmy 6 przekąsek, które pomogą Ci wejść na wyższe obroty.

Zdrowe przekąski fot. Jeff Harris
1. Tortilla z grillowanym kurczakiem

Kiedy? Zjedz pół naleśnika z mięsem, gdy potrzebujesz maksymalnego skupienia i determinacji - na przykład przed ważną rozmową biznesową. Aha, jeszcze jedno - daruj sobie majonez. Po prostu nie warto.

Dlaczego? Spożycie 12-15 dkg białka pomaga mózgowi w produkcji dopaminy i noradrenaliny, substancji wzmagających czujność i koncentrację – wyjaśnia dr Judith Wurtman, autorka książki "The Serotonin Power Diet".

2. Garść ziarenek sezamu w czasie pracy

Kiedy? Jeśli musisz dotrzymać terminu i presja zadania powoli Cię przygniata.

Dlaczego? "Hormony stresu mogą uszczuplić zapasy magnezu w organizmie, co ogranicza Twoje możliwości walki ze stresem i zwiększa ryzyko nadciśnienia" – wyjaśnia dr Elizabeth Somer, autorka książki "Nastrój i jedzenie".

REKLAMA

Zdrowe przekąski fot. shutterstock.com
3. Popcorn

 Kiedy? Jeśli musisz się porządnie wyspać przed ważnym dniem, zjedz trochę popcornu (bez masełka!) na pół godziny przed ułożeniem się do snu. Tylko nie przesadź z ilością!

• Dlaczego? Węglowodany pobudzą ciało do produkcji serotoniny – hormonu, dzięki któremu poczujesz się bardziej zrelaksowany. Popcorn powinien być bez tłuszczu, ponieważ tłuszcz zwalnia produkcję serotoniny.

4. Sushi lub łosoś z grilla

 Kiedy? Jeśli nie możesz się pozbierać po serii niefortunnych zdarzeń.

• Dlaczego? Badania naukowe przeprowadzone przez fińskich naukowców wykazały, że ludzie, którzy jedzą dużo ryb, są o jedną trzecią mniej narażeni na depresję. I lepiej omijać słodycze – mogą pogłębić depresję.

Zdrowe przekąski fot. shutterstock.com
5. Czekoladowy baton

 Kiedy? Jeśli czujesz, że Twoja pewność siebie maleje, a sprawy kierują was w stronę łóżka, zjedz szybko odżywczy baton (na przykład, gdy ona zniknie w łazience). Tylko nie daj się przyłapać, bo wyjdziesz na patologicznego łasucha i cały misterny plan... no, nie powiedzie Ci się.

• Dlaczego? Kakao zawiera substancje poprawiające nastrój, m.in. anandaminę, która oddziałuje na te same receptory co THC (substancja aktywna w marihuanie), i fenyletylaminę – tzw. hormon zakochanych.

6. Kawałki ananasa lub mała szklanka jagód do płatków owsianych

 Kiedy? Jeśli ostatnio zapomniałeś zapłacić rachunki, wynieść śmieci i odpisać na maila.

• Dlaczego? Kolorowe owoce mają dużo przeciwutleniaczy, które wymiatają szkodzące pamięci wolne rodniki. Mózg zużywa bardzo dużo tlenu, dlatego utleniacze dokonują w nim prawdziwych spustoszeń.

MH 10/2007

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij