Czy można złamać sobie prącie i inne pytania do urologa. Festiwal KultUro! [wideo]

Czy można sobie złamać prącie? Co zrobić, gdy ktoś kopnie Cię w jądra? Jak się chronić przed rakiem prostaty? Te pytania mężczyźni zadają sobie w samotności, ewentualnie w polu wyszukiwania google. My zadaliśmy kilka takich krępujących pytań wybitnym polskim urologom.

| Data aktualizacji: 2019-09-28
Pytania do urologa Piotr Pflegel/mpp
Profesorowie urologii grają naprawdę ostro

Gdybyś usłyszał ich podczas próby, nigdy w życiu nie domyśliłbyś się, że te ostre gitarowe riffy to produkcja trzech profesorów medycyny, a dokładniej trzech wybitnych urologów - prof. Piotra Chłosty, prof. Marcina Słojewskiego i prof. Tomasza Szydełko - którzy założyli zespół EndoPower. 

Co roku pod koniec września w Krakowie odbywa się Festiwal KultUro - niecodzienny festiwal, na którym urolodzy próbują poprzez sztukę promować ideę profilaktyki urologicznej. Na jednym z festiwali udało nam się złapać profesorów między próbą a żywiołowym występem na scenie, i zadać kilkanaście pytań nurtujących nas i naszych Czytelników. 

Posłuchaj, co mają do powiedzenia faceci, którzy od lat zawodowo zajmują się naprawianiem błędów natury i pochopnych decyzji nierozważnych pacjentów. Czasami muszą też pomagać tym, którzy zwlekali zbyt długo z wizytą. Zbyt długo łudzili się, że "samo przejdzie", albo że "to nic poważnego". Niestety, często wcale samo nie przechodzi i jest jak najbardziej poważne. Ba, śmiertelnie poważne. 

Popatrz na tych lekarzy z powołania. To nie są nieprzystępni władcy życia i śmierci. To normalni faceci, którzy naprawdę wiedzą, jak pomóc. Nie ma się co wstydzić. Widzieli już tak wiele, że szanse, że czymś ich zaskoczysz, są minimalne. A szanse, że uratują Ci życie, gdy będziesz w potrzebie - ogromne. Zaprzyjaźnij się ze swoim urologiem.

UWAG! BONUS!

Przekonaj się na własne oczy i uszy jak gra profesura. Ktoś, kto potrafi tak śmigać po strunach czy klawiszach, na pewno doskonale radzi sobie ze skalpelem. A pamiętaj, że ten skalpel w ich rękach zazwyczaj zbliża się w miejsca, w których każde ostrze powoduje ciarki. 

Zobacz również:
REKLAMA