Zabójcy facetów: samobójstwo

Mężczyźni w Polsce cztery razy częściej targają się na swoje życie niż kobiety. Pięć razy częściej – skutecznie. Nie o taką skuteczność nam chodzi.

samobójstwo, facet fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Kobiety znacznie szybciej szukają pomocy. Zwierzają się przyjaciółkom, rozmawiają ze sobą, skarżą się, a gdy nie znajdują pocieszenia wśród bliskich, zgłaszają się po pomoc do profesjonalistów. I otrzymują ją. My, faceci, tak niechętnie odwiedzający lekarzy, nie możemy na nią liczyć. Ale możemy liczyć na siebie nawzajem. Zatem jeśli masz problem, podziel się nim z kumplem. Razem łatwiej znajdziecie rozwiązanie. Gdy widzisz, że jego coś gryzie – zapytaj. I uważnie posłuchaj odpowiedzi.

REKLAMA

Nie ograniczaj rad do oklepanego tekstu "nie przejmuj się". Wysil się trochę i pokaż mu wyjścia z sytuacji, o których nie pomyślał, albo przywróć mu właściwą perspektywę. Bo zawsze jest jakieś inne wyjście. Chociaż nie! Nie zawsze. Śmierć jest końcem. Nieodwracalnym i ostatecznym. Przyzwyczajeni do wielu żyć w grach komputerowych, przyzwyczajeni do myśli o drugiej szansie, mamy ogromny problem z wyobrażeniem sobie nieodwracalności zgonu. Jeśli więc kiedykolwiek myślałeś o samobójstwie, czuję się w obowiązku przypomnieć: kombinacja "Ctrl+Z" w tym przypadku nie zadziała. 

Samobójstwa w liczbach

85% skutecznych samobójstw w Polsce popełnili mężczyźni (dokładnie 5237 w 2014 roku).

20-24 – w tym przedziale wiekowym popełniono w 2014 roku najwięcej prób samobójstwa – 1015.

10 000 samobójstw więcej niż zwykle popełniono w USA i Europie w 2008 roku, gdy wybuchł kryzys.

1000% – o tyle rośnie liczba samobójstw, gdy ktoś znany targnie się na swoje życie, a media to rozgłoszą.

Maj - Najwięcej samobójstw w Polsce popełnianych jest właśnie w tym miesiącu.

 

1 ... 2 3 4 ... 5
STRONA 3 z 5
Zobacz również:
Szwedzki eksperyment pokazał, że intensywny trening nóg wykonany bezpośrednio przed podnoszeniem lub wyciskaniem ciężarów przyspiesza wzrost mięśni ramion.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA