Za długa erekcja

Na pierwszy rzut oka może to wyglądać na sytuację idealną. Właśnie osiągnąłeś orgazm, miałeś wytrysk, a penis dalej stoi jak kolumna Zygmunta. Cieszyć się? Niekoniecznie. To może być niebezpieczny objaw.

Profesor Marcin Słojewski, urolog z Pomorskiego Uniwersytetu medycznego, przestrzega, że jeśli po ejakulacji wzwód nie ustępuje i członek nadal jest sztywny, może to być tzw priapizm. Nazwa priapizm pochodzi od Priapa, starożytnego boga płodności, syna Afrodyty. Zazwyczaj był on przedstawiany jako mężczyzna z gigantycznym wzwodem. I właśnie w tym wzwodzie problem.

Nie każdy wzwód jest dobry

„Niestety, taki nieustający wzwód wcale nie jest korzystnym zjawiskiem. Taki przewlekły wzwód to stan patologiczny” - przestrzega prof. Słojewski. Najczęściej występuje on po lekach wspomagających erekcję. Jeżeli zdarzy Ci się taka sytuacja, czyli długotrwała, bolesna erekcja w zasadzie bez powodu, a więc bez podniecenia seksualnego, trzeba się rozejrzeć pilnie za lekarzem. I jak zwykle - najlepiej do urologa, ale jako że sprawa jest pilna, może tez być dowolny szpital czy lekarz. Tam już będą wiedzieli, co zrobić.

Na koniec prof. Słojewski przestrzega, by uważać z lekami na zaburzenia erekcji, szczególnie jeśli jesteś młody i tak naprawdę nie ma powodów, by po nie sięgać.

ZOBACZ TEŻ: Jak zwiększyć wzwód (bezpieczne sposoby)

Jak długo trzeba czekać na powrót erekcji?

Dla rozjaśnienia - jeśli w czasie gorącej nocy erekcja spada po wytrysku i szybko wraca - nie ma powodów do obaw. Młodzi ludzie z wysokim libido mogą mieć krótki czas refrakcji, tzn czas jaki musi upłynąć od ejakulacji do ponownej erekcji. U dojrzalszych mężczyzn niejaki Wacław, dla znajomych Wacek, potrzebuje nieco więcej czasu, by wrócić do formy po wejściu na szczyt. 

Zdaniem prof. Abraham Morgentalera, urologa z Harvard Medical School, nastolatkowi zazwyczaj wystarcza kilka minut. 30-latek potrzebuje średnio pół godziny, a po pięćdziesiątce często można liczyć jedynie na eden orgazm w ciągu dnia. W sumie i tak nieźle, skoro i tak niewielu z nas kocha się codziennie. 

ZOBACZ TEŻ: Nie chcesz mieć kłopotów z erekcją? To się da załatwić. 

REKLAMA