[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Wybielanie zębów: najpopularniejsze metody na biały uśmiech

Zanim pomyślisz o wybielaniu zębów, warto porządnie wyczyścić je u dentysty. To może wystarczyć. Gdyby jednak nie wystarczyło, dajemy Ci gotową ściągę - razem z lekarzem stomatologiem sprawdzamy najpopularniejsze metody wybielania zębów.

usmiechnięty facet, zęby fot. VALPAZOU, shutterstock.com
Zacznij od... sprzątania. Spokojnie, nie musisz zakładać fartucha. „Po prostu zapisz się do dentysty na profesjonalny skaling i piaskowanie, które usuną osad i kamień nazębny, czyli siedliska bakterii i źródło mało estetycznego nalotu” – wyjaśnia dr Iwona Gnach-Olejniczak, szefowa wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION.

Pamiętaj: Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by usuwać kamień 2 razy w roku. Niestety, szczotkowanie zębów i używanie nici nie muszą uchronić Cię od kamienia nazębnego. Koszt zabiegu w gabinecie: od 150 zł.

REKLAMA

1. Gdy masz delikatny osad na zębach

Fani białego uśmiechu powinni używać na co dzień past wybielających. Najlepsze z nich będą zwalczać osad i przebarwienia za pomocą enzymów. Na opakowaniach należy szukać informacji o współczynniku ścieralności – im niższy, tym lepszy (np. 15 RDA).

Jeżeli jesteś uzależniony od kawy czy herbaty (zielona zostawia większy osad na zębach niż czarna!), szukaj pasty, która zabezpieczy zęby przed tego typu nalotem (np. White Glo Coff ee and Tea Drinkers Formula – Whitening Toothpaste – ok. 30 zł, BlanX Antyosad – ok. 23 zł).

Pasty dla palaczy będą mieć formułę usuwającą plamy i przebarwienia nikotynowe.

2. Gdy masz lekkie przebarwienia na zębach

Równie popularnym sposobem wybielania jest stosowanie żelowych nakładek na zęby. Wykonuje się je w gabinecie stomatologicznym. Można też kupić gotowe, uniwersalne. To proste – samodzielnie przez kilka tygodni aplikujesz do nich preparat wybielający i zakładasz na noc. Czas trwania takiej kuracji oraz jej intensywność dobiera lekarz.

Tobie zostaje tylko zadanie na kreatywność – pomyśl, jak wyjaśnisz swojej partnerce, że spanie w żelowych nakładkach jest sexy. O żele pytaj w aptekach i sklepach medycznych.

Żel Opalescence: jedna strzykawka kosztuje około 20 zł i wystarcza na 2-3 użycia. Nie przekraczaj stężenia 35%.

3. Gdy wstydzisz się uśmiechać

Zdrowe zęby można wybielić, i to nawet o 5 tonów – za sprawą wizyty w gabinecie dentystycznym. Nie wierz jednak, że zawsze wystarczy jednak wizyta, aby osiągnąć pożądaną biel. To zależy od… Twoich zębów.

W zależności od przypadku dentysta albo zastosuje wysokie stężenie preparatu wybielającego, albo przyspieszy wybielanie tzw. zimnym światłem. Zęby będą początkowo dużo bielsze na skutek dehydratacji, czyli odwodnienia szkliwa, jednak po 2-3 dniach mogą nieco ściemnieć.

Nie denerwuj się, to zupełnie naturalny proces. Cena: 700-1250 zł za jeden łuk.

MH 09/12

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij