Wsparcie psychologiczne online dla każdego od Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS

Wielu z nas już od ponad miesiąca siedzi pozamykanych w domach. Izolacja, lęk przed koronawirusem i tym,  jak wpłynie na nasze życie może sprawiać, że mamy trudności z koncentracją czy snem. Do tego częściej się kłócimy z bliskimi, jesteśmy rozdrażnieni i mamy kiepski nastrój. Dobrze, że w takich momentach niektóre organizacje przychodzą nam z pomocą.

shutterstock.com

Uniwersytet SWPS to miejsce, w którym także redaktorzy MH niejednokrotnie szukali porad eksperckich na różne tematy. Pracownicy naukowi tej organizacji dzielili się z nami wiedzą, dzięki czemu mieliśmy pewność, że oferujemy naszym czytelnikom rzetelną i sprawdzoną wiedzę.

Uniwersytet SWPS, jak i pozostałe uczelnie, został zamknięty z powodu pandemii koronawirusa. Wciąż jednak prężnie działa online i organizuje webinary, czyli internetowe seminaria pozwalające na otwartą, obustronną komunikację z uczestnikami. W ten sposób może udzielić wsparcia psychologicznego ponad 500 tysiącom osób. W trakcie webinarów można dowiedzieć się m.in., jak

sobie radzić z lękiem przed koronawirusem, jak przetrwać ten czas z bliskimi, jak rozmawiać z dziećmi lub młodszym rodzeństwem o kornawirusie czy jak rozplanować sobie dzień na naukę i przyjemności. Uniwersytet SWPS połączył też siły z Parlamentem Studentów RP, aby dotrzeć do jeszcze szerszego grona studentów, którzy muszą stawiać dziś czoła wielu wyzwaniom.

Dotychczas powstało już 13 nagrań, w których eksperci pomagają uporać się z negatywnymi emocjami wywoływanymi przez obecną sytuację, dzielą się pomysłami na temat dobrej organizacji pracy i nauki w domu, umożliwiają zweryfikowanie wiedzy na temat koronawirusa. W planach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS są kolejne webinary. Dotychczas na wirtualne seminaria zapisało się 40 tysięcy osób.

  • Na YouTubie działa kanał Uniwersytetu SWPS „Strefa Psyche”: https://www.youtube.com/channel/UCyG2qD25UXOxSeySfC-tdvQ, gdzie można obejrzeć nagrania webinarów.
  • Nagrania wszystkich webinarów Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS z udziałem ekspertów Uniwersytetu znajdują się na stronie: https://swps.pl/cykl-tematyczny-koronawirus-ogolny

Zachęcamy do skorzystania z webinarów.

REKLAMA