Wolny od stresu - 12 patentów

Zobacz, jak przestać się wszystkim zamartwiać i trochę wyluzować.

stres, trening shutterstock.com

Muzykuj

Legendy rocka raczej nie słynęły z pogody ducha, ale badania wskazują, że nauka gry na instrumencie zmniejsza niepokój i objawy depresji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak szybko zwalczyć stres?

Kasa

Wszystkie badania zgodnie pokazują, że pieniądze to podstawowa przyczyna męskiego stresu. Co tu można doradzić, oprócz tego, żeby wydawać mniej, niż się zarabia?

Inteligencja

Pomaga z pewnością osiągnąć sukces zawodowy, ale – jak się okazuje – posiadacze wysokiego IQ zamartwiają się bardziej. Nie pozwól, aby wydumane problemy pozbawiały Cię snu.

Mr Ideał

Odpuść sobie czasem. Naprawdę nie wszystko musi być zawsze idealne. Świat się od tego nie zawali. A perfekcjoniści wielokrotnie częściej cierpią na nerwice i natręctwa.

Słuchaj

Stwórz własną chilloutową playlistę. Słuchanie muzyki pomoże obniżyć poziom stresu o 65%. Szczególnie korzystne jest tempo 60 bitów na minutę.

KU PRZESTRODZE: Dlaczego stres jest tak groźny?

Po kropelce

Wcześniej znana ze swojego antygrypowego działania echinacea (w tabletkach albo kroplach) ma także – jak się okazuje – właściwości uspokajające.

Fermentuj

Jedz kiszoną kapustę i ogórki. Produkty poddane fermentacji, bogate w probiotyczne bakterie, pomagają zwalczyć objawy fobii społecznej (chorobliwej nieśmiałości).

Nie pal

Ostatnio dużo się mówi o marihuanie leczniczej. Ale palenie to inna bajka. Nowe badania wskazują, że to ostatnie raczej potęguje niepokój i smutek, zamiast uspokajać.

Spasuj z netem

Nie odłączasz się od sieci? Badania wskazują, że posiadanie siedmiu i więcej kont w mediach społecznościowych trzykrotnie zwiększa stres.

Rozciągnij się

Wiemy, że łagodzi napięcie i pomaga zasnąć, ale – jak się okazuje – joga również sprawi, że mniej się będziesz zamartwiał przyszłością. To skutek koncentracji na tu i teraz.

Dźwigaj

Nowicjusze w siłowni odczuwają wyraźny spadek napięcia i poprawę nastroju, kiedy rozpoczynają trening siłowy. Niestety, bieżnia nie daje takich efektów.

Wyjdź na zewnątrz

Porzuć siłownię dla spokoju ducha. Zaledwie 5 minut treningu outdoorowego – szczególnie w otoczeniu zieleni albo w pobliżu wody – obniża poziom hormonów stresu.

Zobacz również:
REKLAMA