[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Wizyta u lekarza, mycie rąk i przeżuwanie: popraw swoje zdrowie

Ucho to narzędzie diagnostyczne lekarza. Pozwala usłyszeć szmery w płucach czy sercu i wychwycić bardzo ważne informacje z tego, co mówi pacjent.

stetoskop fot. Shutterstock

Prosto do ucha

Moja mama ma cukrzycę

Jeśli któreś z Twoich rodziców jest na coś poważnie lub przewlekle chore, zawsze powiedz o tym lekarzowi. Niektóre schorzenia są dziedziczne, inne mogą zwiększać ryzyko innych chorób. Dla lekarza to bezcenna informacja.

Pracuję na zmiany

Budujesz domy czy pracujesz w biurze? Siedzisz po nocach czy dźwigasz cegły? Mówiąc lekarzowi o charakterze swojej pracy, podsuwasz mu dane, które pozwolą mu łatwiej ustalić przyczynę niektórych dolegliwości. I dobrać terapię.

Uprawiałem przygodny seks

Wiadomo, trudno jest się przyznać do głupoty, ale jeśli coś Ci dolega, a kochałeś się bez gumki z dziewczyną, której przeszłości nie znasz (lub znasz, ale wolałbyś nie wiedzieć) - przyznaj się. Być może trzeba będzie zrobić badania.

Mam kłopoty z erekcją

Skoro już jesteś u lekarza, a zauważyłeś u siebie kłopoty z osiągnięciem wzwodu, nie krępuj się, tylko opowiedz mu o tym. Zaburzenia erekcji są często pierwszym objawem problemów z układem krążenia. Jedno i drugie można leczyć.

3 miesiące

Wg badań fundacji WHC średni czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w Polsce wynosi 3 miesiące. To długo, ale skoro już i tak czekasz, to przynajmniej porządnie się przygotuj.

REKLAMA

REKLAMA

Pod czujnym okiem

Ciekawy eksperyment udowodnił, że jesteśmy wciąż łobuziakami, którzy nie przepadają za wodą i mydłem, ale skarceni potrafi my się zmusić. Okazało się, że na informację o konieczności umycia rąk przed wejściem na oddział intensywnej terapii reaguje zwykle tylko 15% osób. Ale gdy obok umywalek umieszczono zdjęcie patrzących oczu - odsetek myjących wzrósł do 33%. To nadal za mało, bo odporne na antybiotyki bakterie są niezwykle groźne.

Gryź dokładnie

21 razy przeciętnie żują jeden kęs ludzie o prawidłowej wadze ciała. Otyli jedzą bardziej łapczywie – każdy kęs mielą w ustach jedynie 17 razy. Chcesz zrzucić trochę tłuszczyku bez wysiłku? Jedz wolniej i żuj dokładniej.

Ponure skutki nadmiaru pracy

11-godzinny dzień pracy to o 67% większe ryzyko zawału. Bóle krzyża dotykają pracoholików 2,5 raza częściej. Ryzyko nadciśnienia rośnie o 30%, gdy pracujesz 50 h/tydzień. Pracoholizm zwiększa też ryzyko bezsenności i otyłości.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij