[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Więcej zabawy, mocniejsze serce

O zdrowie swojego serca może dbać codziennie, przy okazji naprawdę dobrze się bawiąc. Oto 9 przyjemnych sposobów na wzmocnienie Twojej pompy krwi - dzięki tym patentom zyskasz dożywotnią gwarancję na jej sprawność i niezawodność.
Gorzka czekolada, zawierająca co najmniej 65% kakao, jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają obniżyć ciśnienie krwi nawet o 20%. Lekarstwo palce lizać! (fot: Wiesiek Jurewicz, grafika 3D: Paweł Rzecki)
Jesteś młody, zdrowy, pełen energii i perspektywa zawału czy udaru wydaje Ci się równie odległa jak Alfa Centauri. To lekkomyślność. Skądinąd dość powszechna, jeśli się spojrzy na statystykę. Szanse na to, że zaniedbywane dziś serce w końcu się na Tobie zemści, wynoszą 50/50. Co drugi Polak umiera właśnie z powodu chorób układu krążenia.

REKLAMA
Trzy lub więcej orgazmów w ciągu tygodnia zmniejszają ryzyko zawału i udaru aż o połowę.

I nic dziwnego, skoro - jak wykazało badanie Pol-Monica BIS - prawie co drugi badany warszawiak w wieku od 20 do 74 lat miał nadciśnienie. I to wcale nie jest tak, że chorują tylko mężczyźni po pięćdziesiątce. Ponad 8% facetów zaczyna mieć nadciśnienie już w wieku 20-35 lat. Za wysokie ciśnienie długo nie daje żadnych widocznych objawów i po cichu demoluje Twój układ krwionośny. Drugim sabotażystą jest cholesterol, a dokładniej jego nadmiar.

Na szczęście lekarze są zgodni co do tego, że zmiany stylu życia mogą w ogromnym stopniu wzmocnić układ krążenia. O zmniejszeniu ilości soli i tłuszczów w diecie, regularnej aktywności fizycznej na pewno już słyszałeś, więc nie będziemy się powtarzać. Tym razem przedstawiamy 9 najprzyjemniejszych sposobów na wzmocnienie serca. Baw się dobrze.

 1.


Kochaj się jak najczęściej

Badania Queens University w Belfaście na tysiącu mężczyzn wykazały, że ci, którzy mieli najczęściej orgazm, o połowę rzadziej umierali przedwcześnie. Wpływ seksu na zdrowie jest korzystny pod wieloma względami, jednak najwyraźniej widać to na przykładzie serca. Te same badania pozwoliły wyliczyć, że seks uprawiany trzy lub więcej razy w tygodniu zmniejsza ryzyko zawału i udaru aż o połowę. Masturbacja też działa.

 2.


Jedz gorzką czekoladę

W przeprowadzonym dwa lata temu we Włoszech badaniu ludzie, którzy mieli podwyższone ciśnienie tętnicze, zdołali obniżyć skurczowe o 4,5, a rozkurczowe o 4,2 punkta, zjadając codziennie 100 g gorzkiej czekolady przez dwa tygodnie. Szacuje się, że po 5 latach regularnego "zażywania" czekolady ciśnienie może obniżyć się o 20%. Uczeni z Yale University podkreślają jednak, że takie spektakularne korzyści daje jedynie ciemna czekolada - ponieważ zawiera ona dużo przeciwutleniaczy, ale relatywnie mało cukru. Jeśli chcesz więc obniżyć swoje ciśnienie, wybieraj czekoladę o zawartości co najmniej 65% kakao.

 3.


Słuchaj tego, co lubisz

Profesor Luciano Bernardi z uniwersytetu w Padwie zbadał wpływ różnych rodzajów muzyki na organizm człowieka. Okazało się, że wpływ określonych rytmów nie jest tylko subiektywny, ale że muzyka zmienia również rytmy, w jakich funkcjonują nasze organy wewnętrzne. Z kolei badacze z Maryland State University wykazali, że dobroczynny wpływ na stan naszych naczyń krwionośnych ma tylko ta muzyka, którą lubimy. Jeśli coś lub ktoś zmusza Cię do słuchania muzy, której nie lubisz - Twoje naczynia krwionośne się zwężają, a ciśnienie i tętno rośnie. Chcesz mieć zdrowe serce? Słuchaj tylko tego, co lubisz. 

STRONA 1 z 2

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij