REKLAMA

Więcej testosteronu naturalnie - jeden szybki trik

Dieta i trening, oczywiście, swoją drogą. Istnieje jednak sposób, który może całkiem skutecznie podbić Twój poziom męskiego hormonu i podkręcić osiągi.

rywalizacja fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Znajdź rywala. Według badań opublikowanych w periodyku "Human Nature" to najprostsza droga, aby skutecznie podbić naturalny poziom teścia. I nie, kolega z siłki się nie nada - ten mechanizm działa, gdy mierzysz się z obcymi osobami lub... swoim wrogiem.  

Po zakończonej partyjce szachów zwycięzcom zbadano poziom testosteronu. Niektórzy zanotowali "skok" nawet o 30%. Jednocześnie naukowcy prowadzili podobne eksperymenty, dobierając do współzawodnictwa dwóch kumpli. Okazało się, że ani wygrana, ani porażka nie wpływały na poziom T żadnego z nich.

ZOBACZ TEŻ: Jak działa testosteron na mężczyzn

REKLAMA

Skąd się bierze ten efekt? To jak hormonalny zastrzyk mocy po wygranej. Kiedy twój testosteron wzrasta, stymuluje on tkanki mięśniowe, poprawia się koordynacja, zdolności intelektualne i pewność siebie - to wszystko, co pomaga Ci podczas konfrontacji. Badacze spekulują, że wzrost będący reakcją na zwycięstwo może być swego rodzaju przygotowaniem organizmu na kolejnego konkurenta.

Dlaczego testosteron stoi w miejscu, gdy pokonasz przyjaciela? "Zdobycie sojuszników i utworzenie koalicji było dobrą strategią w walce o przetrwanie" - wyjaśnia współautor badania Mark Flinn, antropolog z Uniwersytetu w Missouri.

Co z konkurencjami, powiedzmy, mniej atletycznymi? Według kolejnych badań "wygrana" w pracy (sukces Twojego projektu, zdobycie dużego kontraktu) również przyczynia się do pobudzenia produkcji teścia. Całkiem przypadkowo łączy się to z faktem, że w takich sytuacjach często biorą udział koleżanki z pracy. ("Chodzi o skupienie na sobie uwagi kobiet" - dodaje Finn.)

Finn ostatecznie studzi niestety nasz entuzjazm i twierdzi, że ten "dodatkowy" testosteron w warunkach rywalizacji to chwilowy skok i hormon ostatecznie wróci na swój standardowy poziom.

Sprawdzone sposoby na osiągnięcie jego większych ilości na stałe? El Clásico: spalenie zbędnego tłuszczu, odpowiednia dieta, trening siłowy i odpowiednia suplementacja. 

ZOBACZ TEŻ: Czy testosteron decyduje o męskości, agresji i skłonności do ryzyka? 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA