[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Wapń w diecie a spalanie tłuszczu - radzą eksperci MH

Nasi eksperci odpowiadają na ciekawe i bardzo aktualne pytania Czytelników. Tym razem zbadali wpływa wapnia na zrzucanie zbędnych kilogramów.

Wapń o spalanie tłuszczu Zależy Ci na sześciopaku? Nie zapomnij o szklance mleka.

Czy wysoki poziom wapnia w diecie lub jego suplementacja mogą ograniczać gromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie i redukować otyłość?

Zależność między poziomem wapnia w diecie i zawartością tłuszczu w organizmie stała się przedmiotem badań stosunkowo niedawno, bo około 10 lat temu. Wcześniej nikt nie przypuszczał, że ten pierwiastek może mieć tak duże znaczenie w procesie tycia lub odchudzania. Dziś już wiemy, że taka zależność istnieje.

Dieta uboga w wapń lub jego niedobory powodują większe nagromadzenie tego składnika w przestrzeniach wewnątrzkomórkowych tkanki tłuszczowej, doprowadzając do jej przerostu, a tym samym do otyłości. Przyczyną takiego stanu jest wpływ spożywanego wapnia na układ hormonalny człowieka.

REKLAMA

Jego niski poziom w diecie, a dalej we krwi, wpływa na wydzielanie dwóch hormonów: parathormonu i kalcytriolu, które odpowiadają za opisaną wyżej sytuację. Zależność jest zatem prosta: dieta bogata w wapń redukuje tkankę tłuszczową, a uboga przyczynia się do jej rozrostu.

W badaniach prowadzonych równolegle w kilku ośrodkach naukowych na świecie wykazano, że zwiększenie spożycia wapnia z 400 do 1000 mg na dobę pozwala stracić 4-5 kg w ciągu roku. To naprawdę rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę, że wszystkie osoby, które poddały się tym badaniom, nie zwiększyły aktywności ruchowej, nie zmieniły swojego stylu życia i diety.

dr Marek Szołtysik dietetyk, doktor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu 

Poznaj również 8 patentów na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij