[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Uzależnienie od telefonu: groźne czy nie?

Uzależnienie od urządzeń przenośnych zamienia nas w pozbawione radości życia iZombie. 

ludzie z urządzeniami mobilnymi fot. Shutterstock
Takie są zarzuty. Maszerujemy, jedziemy, jemy wgapieni w ekran smartfona. Przetwarzamy setki informacji, czytamy, komentujemy. Lajkujemy piękne potrawy i podpicowane fotki z wakacji.

Dlaczego nas to martwi?

Wpisz do wyszukiwarki Google’a "czy smartfony szkodzą" a po 0,29 sekundy otrzymasz 83 tysiące odpowiedzi, w większości tak przerażających, że będziesz miał ochotę rzucić telefonem o ścianę.

Według doniesień używanie smartfonów w łóżku zakłóca rytm snu; uzależnione od telefonu nastolatki odczuwają niepokój, gdy nie przychodzą wiadomości, a dzieci rodziców przyspawanych do ekranów smartfonów tracą ważne dla rozwoju interakcje.

Stałe pochylanie się nad telefonem powoduje bóle kręgosłupa, a pisanie SMS-ów przeciąża stawy dłoni, powodując nowe schorzenie (tzw. kciuk smartfonowy).

Fakty

Badania przeprowadzone na grupie 319 studentów wykazały wyraźny związek między nadużywaniem telefonu a depresją, lękiem i niedoborami snu. "Jednakże – zastrzega dr Nicola Rey, neurolog z Manchester Metropolitan University – czy nadużywanie smartfonów powoduje te rzeczy, czy jest ich rezultatem, nadal pozostaje otwarte".

Werdykt

Wygląda na to, że smartfony to rzeczywiście poważne zagrożenie, ale czy potrafisz sobie wyobrazić świat bez filtrów z Instagrama?

Stopień zagrożenia: 5/10

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij