[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Uśmiech a spalanie tłuszczu - News MH

Nie bez powodu stare ludowe porzekadło głosi, że "śmiech to zdrowie". Badacze odkrywają na to coraz nowsze argumenty. Oto jeden z nich.

Śmiech Śmiech to zdrowie!
Co nowego statystyczny facet zobaczył w lustrze w nowym roku? Odpowiedź brzmi: 2,7 kg dodatkowego tłuszczu. Tyle średnio przybywa nam w okresie zimowym i nie ma żartów. Coś trzeba z tym zrobić, nie czekając na przedwakacyjne wydanie Men’s Health z okładkowym tytułem: „Sylwetka last minute”.

Dodatkowe kilogramy to zwiększone ryzyko chorób serca, cukrzycy i stawów. Co robić? Otóż mamy jedną taką śmieszną receptę. Badania opublikowane w magazynie „Diabetes Care” opisują eksperyment, podczas którego uczestnicy mieli zjeść posiłek o wartości 500 kcal, zawierający 80 g węglowodanów (tyle mniej więcej zawiera talerz spaghetti).

REKLAMA

Po posiłku połowa uczestników oglądała 40-minutowy show komediowy, a druga połowa czytała poważne książki. Następnie poddano obie grupy badaniom i okazało się, że u tych, którzy śmiali się na komedii, nie zaobserwowano tzw. poposiłkowego skoku poziomu cukru we krwi. To właśnie te gwałtowne wahania poziomu glukozy przyczyniają się do odkładania się tkanki tłuszczowej w ciele.

Naukowcy mają dwie teorie na wyjaśnienie zdrowotnych funkcji śmiechu. Po pierwsze – podczas śmiechu Twoje mięśnie brzucha pracują i „wyciągają” glukozę z krwi. I po drugie – pozytywne emocje wpływają na obniżenie poziomu cukru we krwi. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij