[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Urazy oka: instrukcja postępowania

Niewiele rzeczy denerwuje bardziej niż bolące, zapuchnięte oko. Zobacz, jak sobie poradzić z pozornie banalnymi przypadłościami, żeby nie pogorszyć sprawy i znowu móc komfortowo mrugać. 

Urazy oka Gdy masz mocno podbite oko, nie łykaj aspiryny, bo ona „rozrzedza” krew tętniczą i może spowodować, że krwiak będzie większy i utrzyma się dłużej. 

1. Krwiak, czyli podbite oko

Tzw. limo to skutek uderzenia w okolice oka. Zdarza się często i zazwyczaj nie ma trwałych skutków.

Co robić? Możesz skopiować sposób cutmanów bokserskich. Zamiast zmrożonej szpatułki skorzystaj z zimnej puszki z napojem. Przyłóż ją pod oko, ale tak, żeby nie naciskać na gałkę oczną. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli zdążysz to zrobić w ciągu 10 minut po uderzeniu. Gdy dotrzesz do domu, rób sobie okłady z lodu zawiniętego w szmatkę. Trzymaj go przez 10 minut co 2 godziny przez pierwszą dobę.

REKLAMA

2. Jęczmień na powiece

Mała, czerwona, swędząca i boląca grudka.

Co robić? – nie wyciskaj jej, nie nakłuwaj i nie przecinaj; – rób sobie ciepłe okłady: chusteczkę zamocz w ciepłej wodzie i przyłóż na oko. Gdy ostygnie, zmocz ją znowu. I tak przez 10 minut, kilka razy dziennie; – nie zakładaj szkieł kontaktowych; – idź do okulisty, gdy nie schodzi przez tydzień lub gdy zaczerwienienie albo opuchlizna rozszerzy się poza powiekę.

3. Ciało obce w oku

Chodzi o drobne rzeczy, takie jak rzęsa, piasek, a najczęściej tajemnicze coś, czego nie sposób zidentyfikować.

Co robić? – umyj ręce; – obejrzyj dokładnie oko, odchylając powieki. Widzisz coś? Teraz są dwa wyjścia: a) obiekt swobodnie sobie „pływa” po powierzchni oka. W takim wypadku przepłucz oko. Najlepsza jest sól fizjologiczna, ale przegotowana letnia woda też może być. Nalej wody do szklanki, oprzyj ją brzegiem pod okiem, tak by oko znalazło się pod wodą, i otwórz oko. Pomrugaj; b) obiekt tkwi w oku i nie chce się ruszać? Zamknij powiekę i – starając się nie mrugać – zasuwaj na ostry dyżur okulistyczny. Nie trzyj oczu!  

Nie tylko oczy

Współczesny facet powinien umieć zadbać o siebie - dosłownie. Zobacz, jak właściwie dbać o każdy element tej bardzo skomplikowanej układanki, zwanej - ludzkim organizmem.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij