[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Ucho, mycie rąk i pracoholizm, czyli zdrowotne ciekawostki MH

Męskie ucho a stan zdrowia W uchu znajdziesz odpowiedzi na pytania o Twoje zdrowotne dolegliwości.

1. Prosto do ucha

Ucho to narzędzie diagnostyczne lekarza. Pozwala usłyszeć szmery w płucach czy sercu i wychwycić bardzo ważne informacje z tego, co mówi pacjent.

Moja mama ma cukrzycę

REKLAMA

Jeśli któreś z Twoich rodziców jest na coś poważnie lub przewlekle powiedz o tym lekarzowi. Niektóre inne mogą zwiększać ryzyko lekarza to bezcenna informacja.

Pracujesz na zmiany

Budujesz domy czy pracujesz w biurze? Siedzisz po nocach Mówiąc lekarzowi o charakterze swojej dane, które pozwolą mu łatwiej ustalić dolegliwości. I dobrać terapię.

Uprawiałeś przygodny seks

Wiadomo, trudno jest się przyznać do głupoty, ale jeśli coś Ci dolega a kochałeś się bez gumki z dziewczyną, której przeszłości nie znasz (lub znasz, ale wolałbyś nie wiedzieć) – przyznaj się. Być  może trzeba będzie zrobić badania.

Mam kłopoty z erekcją

Skoro już jesteś u lekarza, a zauważyłeś u siebie kłopoty z osiągnięciem  wzwodu, nie krępuj się, tylko opowiedz mu o tym. Zaburzenia erekcji są często pierwszym objawem problemów z układem krążenia. Jedno i drugie można leczyć.

2. Gryź dokładnie

21 – tyle razy przeciętnie żują jeden kęs ludzie o prawidłowej wadze ciała. Otyli jedzą bardziej łapczywie – każdy kęs mielą w ustach jedynie 17 razy. Chcesz zrzucić trochę tłuszczyku bez wysiłku? Jedz wolniej i żuj dokładniej.

3. Ponure skutki nadmiaru pracy

11-godzinny dzień pracy to o 67% większe ryzyko zawału.

Bóle krzyża dotykają pracoholików 2,5 raza częściej.

Ryzyko nadciśnienia rośnie o 30%, gdy pracujesz 50 h/tydzień.

Pracoholizm zwiększa też ryzyko bezsenności i otyłości.

4. Pod czujnym okiem

Ciekawy eksperyment udowodnił, że jesteśmy wciąż łobuziakami, którzy nie przepadają za wodą i mydłem, ale skarceni potrafi my się zmusić. Okazało się, że na informację o konieczności umycia rąk przed wejściem na oddział intensywnej terapii reaguje zwykle tylko 15% osób.

Ale gdy obok umywalek umieszczono zdjęcie patrzących oczu - odsetek myjących wzrósł do 33%. To nadal za mało, bo odporne na antybiotyki bakterie są niezwykle groźne. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij