[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Tatuaże - 6 najczęstszych powikłań

Stan zapalny, uczulenia, infekcje bakteryjne i wirusowe – to jedne z powikłań, które mogą się do Ciebie przyplątać, po źle zrobionym tatuażu. Z pomocą eksperta podpowiadamy, jak się uchronić przed groźnymi skutkami i nie rezygnować z wymarzonej dziary.

tatuaż, powikłania po tatuażu Dziary? Prosimy bardzo, ale w odpowiednich warunkach i przy pomocy odpowiednich narzędzi.
Robienie tatuażu, to trochę taki zabieg medyczny, bo przerywana jest ciągłość skóry. Dlatego wybieraj zaufane salony tatuaży i profesjonalistów. Niestety nawet to nie gwarantuje, że nie nabawisz się powikłań. Choć część z nich nie jest zależna od tatuatora.

Powikłania po tatuażu niezależne od tatuatora

1. Alergie - „po zrobionym tatuażu może wystąpić uczulenie na składniki zawarte w pigmencie. Niestety, ale producenci barwników nie informują szczegółowo o składzie produktu. Nie można więc, wcześniej w 100% wykluczyć wystąpienia reakcji alergicznej. Dlatego wybieraj sprawdzone, renomowane studia tatuażu, które nie oszczędzają na jakości” - podpowiada Patryk Walęga, właściciel salonu tatuażu artystycznego Time4Tattoo.

REKLAMA


2. Stany zapalne - to reakcja organizmu na barwnik, który traktowany jest przez ciało, jako coś obcego. Jest to objaw, który może pojawić się po wykonaniu, zwłaszcza dużych i czasochłonnych dziar. Może mu towarzyszyć nawet stan podgorączkowy. „Dlatego w dniu zabiegu należy być zdrowym
i wyspanym, a pozwoli to organizmowi szybciej uporać się z ewentualnym stanem zapalnym” – radzi Walęga.

3. Migracje tuszu – w trakcie gojenia się tatuażu i regeneracji naskórka może wypłynąć nawet do 40% tuszu. To wynik reakcji systemu immunologicznego na barwnik.

Powikłania po tatuażu zależne od tatuatora

1. Ostry stan zapalny - dochodzi do niego w wyniku zbyt mocnej i głębokiej pracy igłą w skórze. Pieczenie i obrzęk w miejscu tatuażu, stan ropny lub podejście pod naskórek płynu surowiczego – to podstawowe objawy.

2. Infekcje wirusowe i bakteryjne – „zdecydowanie najniebezpieczniejszymi powikłaniami po zabiegu tatuażu są infekcje wirusowe i bakteryjne. Do jednych i drugich dochodzi w wyniku złej higieny stanowiska pracy lub narzędzi. W przypadku infekcji wirusowych, najgroźniejsze jest zarażenie wirusem HCV lub HIV. Natomiast bakteryjne infekcje skóry mogą prowadzić do zarażeniem gronkowcem, paciorkowcem, liszajcem zakaźnym, niesztowicą czy łupieżem rumieniowym” – wylicza tatuator Walęga.

3. Blizny przerostowe i bliznowce – „zbyt mocna i szybka praca igłą w skórze może prowadzić do powstania blizn przerostowych i bliznowców. Oznacza to, że wiele osób ma wystające, wypukłe i nieestetyczne tatuażami, które zamiast zdobić - szpecą. Co więcej, źle wykonany zabieg np. w okolicy stawu - upośledzi jego funkcje i doprowadzi do przykurczów” – ostrzega Walęga, właściciel studia tatuażu artystycznego Time4Tattoo.

Spokojnie, nie zamierzaliśmy Cię zniechęcać do zrobienia dziary, ale ostrzec, abyś unikną powikłań i był w 100% zadowolony. Dlatego zanim wejdziesz w ciemny korytarz studia tatuażu, zrób jeszcze dodatkowy research - zacznij go tutaj.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij