Sześciopak z tubki? Krem rzeźbiący i coolsculpting

Już na starcie ustalmy: bez odpowiedniej diety mięśni brzucha nie wyrzeźbisz. Nauka i medycyna jednak nie próżnują i prezentują nowatorskie sposoby na osiągnięcie płaskiego brzucha. Oto dwa patenty na oporny tłuszcz: na krótki czas i na stałe. 

sześciopak, krem rzeźbiący fot. Martha Pavlidou
fot. Martha Pavlidou

Krem rzeźbiący

Ostatnio na rynku pojawiły się kremy, które obiecują odsłonięcie zbudowanego wcześniej sześciopaka. Oczywiście nie chodzi nam o żadne magiczne kremy, które z pączusia zrobią Adonisa w dwa tygodnie.

To jest nieosiągalne poza Hogwartem i ulicą Pokątną. Ale jeśli np. przygotowujesz się do sesji zdjęciowej albo wybierasz się na plażę, możesz spróbować kremu LA Muscle Six Pack Toner.

Dokładny mechanizm jego działania nie jest znany, jednak badania producenta potwierdziły, że po sześciu tygodniach regularnego stosowania tego specyfiku objętość tkanki tłuszczowej na brzuchu zmniejszyła się o 6,2%, a obwód w pasie średnio o 2 cm.

Prawdopodobnie największy wpływ miało na to miejscowe odwodnienie i zwiększone napięcie skóry, więc po odstawieniu kremu sytuacja wróci do stanu poprzedniego, ale jeśli zależy Ci na chwilowym efekcie – możesz spróbować. Pod warunkiem że masz wolne kilka stówek. Cena tubki 100 ml LA Muscle to 29 funtów. W polskich sklepach pytaj o żele ujędrniające do brzucha dla mężczyzn, np. Lab Series Ab Rescue Body Sculpting Gel za 159 zł.

www.lamuscle.comwww.douglas.com

Coolsculpting - Wybór MH

Zdecydowanie lepiej udokumentowany sposób to poddanie się zabiegowi coolsculptingu. „Jest to idealne rozwiązaniem dla kobiet i mężczyzn, którzy są szczupli, dbają o siebie, ćwiczą i jedzą zdrowo, a mimo wszystko nie mogą pozbyć się tłuszczu z określonych partii ciała: m.in. z brzucha, talii, boczków, czy pleców” – mówi Marta Librant-Suska, specjalista medycyny estetycznej w Centrum DER-MED w Krakowie.

Coolsculpting to metoda polegająca na – mówiąc w dużym uproszczeniu – zamrażaniu i doprowadzaniu do rozpadu komórek tłuszczowych. „Odpowiednia ilość przyłożeń głowicy odsłoni sześciopak, jak również trwale usunie komórki tłuszczowe z miejsc opornych na ćwiczenia i dietę” – dodaje dr Librant- -Suska.

Skutki są widoczne już po jednym zabiegu, choć na pełny efekt trzeba czekać około dwóch miesięcy. Cena zabiegu: od 1200 zł 

www.dermed.pl

Nie zmienia to jednak naszego zdania, że kraty na brzuchu nie wyciśniesz z tubki. Trzeba wyciskać na siłowni. Do tego koniecznie trzeba zadbać o właściwą dietę - oto lista produktów na sześciopak. Jedz to, a nigdy nie zabraknie Ci białka do budowy mięśni.

  • Migdały
  • Tuńczyk
  • Stek
  • Dorsz
  • Jajka 
  • Kurczak

MH 08/2014

Zobacz również:
REKLAMA