Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Święty Mikołaj na kozetce

Jak większość facetów, odkłada wizytę u lekarza w nieskończoność. Wzięliśmy więc sprawy we własne ręce. Specjaliści Men's Health przebadali świętego Mikołaja, postawili diagnozę i udzielili mu porad zdrowotnych, żeby mógł nosić prezenty jeszcze naszym praprawnukom.
Doktor? Był tu taki jeden, ale zamiast przebadać i leczyć, od razu domagał się prezentu. No to dostał. Rózgę. (fot. East News)
Dane pacjenta:

Pacjent to mężczyzna w podeszłym wieku z nadwagą graniczącą z otyłością. Pali fajkę, nosi okulary, skarży się na sporadyczne bóle pleców. Zaobserwowano też łagodne objawy trądziku różowatego. Raz w roku pracuje przez całą noc na otwartym powietrzu, wykonując stresujące zadanie wymagające dużego wysiłku fizycznego. Towarzyski, komunikatywny, dowcipny.

Charakter

Diagnoza: Wesołe usposobienie św. Mikołaja trzyma go przy życiu. Szczęśliwi, z optymizmem patrzący w przyszłość ludzie mają zazwyczaj niższe ciśnienie krwi i mniej są zagrożeni zawałem serca. Również długością życia biją na głowę ponuraków i pesymistów.

Recepta: Tak trzymać! Firmowy znak św. Mikołaja - słynne "Ho ho ho!" - to najlepsze lekarstwo. Badania potwierdziły, że wybuchając radosnym śmiechem 100 razy wykonujemy trening aerobowy równy 10 minutom na ergometrze.

Sprawność umysłowa

Diagnoza: Zapamiętywanie tych wszystkich nazwisk i adresów, śledzenie zmieniających się w błyskawicznym tempie trendów, czytanie listów od dzieci, pilnowanie fabryki prezentów - wszystko to sprawia, że mózg św. Mikołaja pracuje na wysokich obrotach. Ostatnie badania dowiodły, że duża aktywność umysłowa redukuje ryzyko zachorowania na Alzheimera aż o jedną trzecią.

Recepta: Św. Mikołaj wykonuje świetną robotę, aby uchronić się przed starczym otępieniem. Oby tak dalej, a wszystko będzie dobrze jeszcze przez dłuuugie lata.

Kręgosłup

Diagnoza: Św. Mikołaj przez całą noc dźwiga na plecach ciężki worek z prezentami. Nic dziwnego, że czuje bóle w krzyżu. Zarzucanie worka przez ramię też nie jest obojętne dla stanu jego kręgosłupa.

Recepta: "Trzeba wkładać do worka mniej prezentów - jedna siódma idealnej wagi własnego ciała to odpowiedni ciężar" - mówi dr Rey Bosita z Texas Back Institute. W trosce o zdrowie przełożonego elfy powinny przerobić worek na poręczniejszy plecak zakładany na oba ramiona. Obawiamy się jednak, że to się może nie spodobać tradycjonalistom.

Tkanka tłuszczowa

Diagnoza: Nawet malutki, okrągły brzuszek to ogromne zagrożenie. Głównie dla serca, ale otyli ludzie muszą się liczyć też z dwukrotnie większym ryzykiem przedwczesnej śmierci niż szczupli.

Recepta: Św. Mikołaj powinien zacząć ćwiczyć - nie musi od razu kupować karnetu na siłownię, ale codzienna poranna gimnastyka na pewno się przyda. My też możemy mu pomóc, zostawiając dla niego talerzyk owsianych ciasteczek i filiżankę chudego mleka zamiast półmiska pełnego słodkich herbatników (zabójcze tłuszcze trans i węglowodany) i kubka gorącej czekolady (kalorie).

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij