Suplementy pomocne w chorobie [4 propozycje]

Najnowsze badania naukowe sugerują, że skład Twojej domowej apteczki jest niepełny. Powinieneś zasilić go właśnie tymi suplementami. 

shutterstock.com

PrEP

Co roku ponad 1000 Polaków zakaża się HIV. Do niedawna jedyną ochroną były prezerwatywy, ale jeżeli podejmujesz ryzykowne kontakty seksualne, warto sięgnąć po profi laktykę przedekspozycyjną. Tabletka przed stosunkiem i druga po nim zmniejszają ryzyko zakażenia nawet o 92%.

ZOBACZ: Najgorsze i najlepsze suplementy dla faceta

Tłuszcze EPA

Ryby? Siemię? Orzechy? Wszystkie te produkty zawierają dobroczynne kwasy tłuszczowe, ale jeśli chcesz uprościć sobie sprawę, sięgnij po kapsułki z EPA. W dawce dwa razy dziennie zmniejszają ryzyko udaru mózgu i nie dają skutków ubocznych.

Pastylki z cynkiem

Wprawdzie pastylki do ssania kojarzą się bardziej z cukierkami niż z leczeniem, ale tak się składa, że cynk w formie pastylek potrafi aż o trzy dni skrócić czas trwania przeziębienia lub grypy. Najlepiej zacząć brać, gdy tylko poczujesz pierwsze objawy.

PRZECZYTAJ: 7 produktów spożywczych, które przepisałby Ci lekarz

Aszwaganda

Nie dość że podnosi poziom testosteronu, pomaga budować mięśnie i zmniejsza stres, to jeszcze ostatnie badania wykazały, że może też korzystnie działać na tarczycę – gruczoł odpowiedzialny za tempo metabolizmu. Właściwie czego więcej nam potrzeba?

Zobacz również:
REKLAMA