Sposoby na energię na cały dzień

Oto patenty Jimmie Johnsona, wielokrotnego mistrza serii NASCAR, jak na pełnym gazie przebrnąć przez każdy, nawet najdłuższy dzień. 

Adrenalina shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Dobrze zatankuj

Niezależnie, czy idziesz do biura czy szykujesz się do wyścigu – dobre paliwo to podstawa. Dlatego na śniadanie zaserwuj sobie dwa jajka, szklankę świeżo wyciskanego soku oraz kromkę albo dwie pełnoziarnistego chleba z masłem orzechowym. Taki zestaw będzie równomiernie uwalniał energię, dzięki czemu na dłużej pozostaniesz syty. Nie zapomnij o dobrym nawodnieniu! Butelka wody to podstawa. W dni pełne obowiązków możesz sięgnąć po izotonik.

2. Doładuj baterię

Ostre zakręty? Nie mam z nimi żadnego problemu. Zdecydowanie gorzej radzę sobie, gdy nie ma zbyt wiele światła: gdy na dworze szybko robi się ciemno albo spędzam dużo czasu w źle oświetlonych pomieszczeniach. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest krótka sesja treningowa w środku dnia. Nie możesz sobie na to pozwolić? Trenuj przed przyjściem do pracy albo w przerwie obiadowej zrób krótkie rozciąganie. Szybko zobaczysz różnicę. 

 

STRONA 1 z 2
REKLAMA