[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Sposób na schudnięcie: dobra zabawa

Diety-cud i triki na to, aby zrzucić kilka kilo w godzinę włóżmy między bajki. Jednak w podejściu, które opisujemy w artykule, prawdopodobnie jest trochę racji. Bo czy nie jest tak, że gdy robisz coś z pasją, to efekty przychodzą szybciej? Sprawdź sam.

fot. YanLev 2014 / shutterstock.com
Zasuwasz na tej bieżni godzinami, a waga wciąż uparcie pokazuje tyle samo kilogramów? Według badań opublikowanych w piśmie "Marketing Letters", kluczem do zrzucenia piwnego brzucha nie jest spędzanie wielu godzin w siłowni, lecz czerpanie z treningu jak największej radości. Takie podejście wpływa bowiem na to, co po treningu zjadamy. Od tego z kolei zależy niezaprzeczalnie to, czy uda się zrzucić kilka kilo na lato.

REKLAMA

Badacze przeprowadzili serię doświadczeń. W jednym z nich czekali na biegaczy na mecie. Pytali ich, czy są zadowoleniu z wysiłku i czy podobał im się wyścig, jednocześnie oferując czekoladę lub zdrowszy batonik zbożowy. Uczestnicy, którzy mówili, że bieg był ciężki i rozczarowujący, zazwyczaj wybierali czekoladę, podczas gdy Ci zadowoleni z wyścigu sięgali po batonik.

Specjaliści nie są do końca pewni jak nasze odczucia odnośnie wysiłku wpływają na podświadomy wybór jedzenia. Pewne jest jednak, że zdecydowana większość z nas wymaga nagrody za wykonanie czegoś, nad czym trzeba się przysłowiowo "napocić". Jeżeli przyjemność sprawia Ci bieganie lub ćwiczenie w siłowni – to już jest Twoja nagroda. Gdy jednak "odklepujesz" trening jak mantrę, podświadomie sięgniesz po nagrodę w postaci pysznych frytek lub lodów z polewą. Żegnaj ciężka praco!

"Kluczem jest, aby czerpać radość z treningu" – tłumaczy główna autorka badań, Carolina Werle, profesor marketingu z Grenoble Ecole de Management. Wybierz aktywność, która sprawia Ci radość: gra w kosza, bieganie, siłownia czy górskie wędrówki. Werle zapewnia, że chodzi o samo postrzeganie wysiłku – skup się na muzyce w słuchawkach, pomyśl o uczuciu na linii mety - zamiast wciąż dołować się tym, jak jest ciężko.

MH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij