Sposób na energię: wieczór

Wieczór to pora dla Ciebie, więc nie pozwól, by brak energii zwalił Cię z nóg. 

Energia wieczorem shutterstock.com
Kawa to nie jedyny sposób na szybką dawkę energii wieczorem.

20:00 Pora relaksu

Jeśli po całym dniu jesteś nadmiernie pobudzony lub podenerwowany, zjedz posiłek, który pozwoli Ci się rozluźnić, przyjemnie wypełni żołądek i będzie „ważył” nie więcej niż 1000 kcal. Wybierz coś z drobiu (najlepiej indyka, który ma mało tłuszczu), ponieważ ptasie mięso jest bogate w tryptofan – aminokwas, który podnosi poziom serotoniny, hormonu działającego relaksująco i pomagającego zasnąć. Mleko również zawiera tryptofan, więc rady naszych babć, aby przed pójściem do łóżka wypić szklankę ciepłego mleka, są w pełni uzasadnione.

20:30 Przeprogramuj się

Oczywistym sygnałem, że przemęczenie zaczyna rujnować Ci życie, jest to, że nie masz ochoty nawet na rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. Vera Peiffer, psychoterapeutka i autorka książki „Myśl pozytywnie”, radzi, aby w takim momencie usiąść wygodnie, zamknąć oczy i cofnąć się myślami do czasów, kiedy czułeś się szczęśliwy i zmotywowany do działania. Przypomnij sobie, jak się wtedy dobrze czułeś. Teraz pomyśl o czymś, co w przyszłości sprawi, że poczujesz się naprawdę fajnie. Cokolwiek to będzie – zrób to i ciesz się tym.

21:30 Poczuj moc w łóżku

Nie musisz wspomagać się viagrą, wystarczy banan, który jest pełen szybko przyswajalnych węglowodanów i potasu wspomagającego mięśnie. Jedno i drugie przyda się podczas miłosnych zapasów.

23:00 Bite osiem godzin snu

Dobre filmy, które lecą w telewizji koło północy, nagraj na wideo lub DVD – nie zarywaj dla nich nocy i porządnie się wyśpij. Poświęć na sen osiem godzin. „Każda godzina snu mniej oznacza, że następnego dnia Twój poziom IQ będzie niższy o jeden punkt” – wyjaśnia prof. Stanley Coren, autor książki „Złodzieje snu”. Jeśli często się nie wysypiasz, spadek ilorazu inteligencji będzie coraz większy. A chyba nie chcesz po tygodniu zamienić się w chorobliwie blade, powłóczące nogami i bełkoczące bez sensu zombie z sinymi worami pod oczami? Dobranoc! 

Zobacz również:
REKLAMA