Sposób na cienie pod oczami. Jak pozbyć się uporczywego problemu na dłużej?

Czy istnieje dobry sposób na to, aby pozbyć się cieni pod oczami? Jak osiągnąć dobry efekt długoterminowo? Co zrobić, aby rozjaśnić skórę i dodać świeżości spojrzeniu? Kremy, płatki pod oczy, chłodzące kompresy są skuteczne tylko na chwilę. Co zatem sprawi, że cienie pod oczami naprawdę się zmniejszą?

Cienie pod oczami mat. prasowe

Na temat cieni pod oczami rozmawiamy z Anną Ciaćmą - dyplomowanym Lekarzem Medycyny Estetycznej, specjalistą anestezjologii oraz medycyny paliatywnej.

Cienie pod oczami - przyczyny

Wraz z pojawiającymi się z wiekiem zmarszczkami, zasinieniami, ubytkami objętości czy zwiotczeniem skóry nasz wzrok staje się smutny, zmęczony i dodaje nam lat. W rejonie tym skóra jest najcieńsza, pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego ma większą skłonność do przesuszania się, odwadniania i tworzenia zmarszczek. Wszystko to prowadzi do powstania tzw. cieni pod oczami czyli połączenie pogarszającej się jakości skóry wraz z ubytkami tkanek leżących głębiej. Oczywiście wpływ na wygląd okolicy oka ma również indywidualna budowa anatomiczna, przebarwienia na skórze, występowanie przepuklin tłuszczowych czy skłonność do obrzęków. W wielu przypadkach możemy pomóc polepszyć wygląd okolicy oka, a przez to odbiór przez otoczenie i nas samych.

Kogo dotyczy problem cieni pod oczami?

Problem starzenia i zmian w okolicy oka dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, co więcej naturalnie ten rejon u panów pogarsza się szybciej. Wpływa na to kilka czynników m.in. silniejsze mięśnie środkowej części twarzy, mniejsza ilość tkanki podskórnej, systematyczny spadek testosteronu już od 30 roku życia oraz większa ekspozycja na promieniowanie słoneczne i rzadsze używanie kosmetyków z filtrami SPF. Na szczęście coraz więcej mężczyzn dostrzega ten problem i wie, że można sobie pomóc wykonując zabiegi medycyny estetycznej. Z naszego doświadczenia z pacjentami płci męskiej właśnie starzenie okolicy oka jest najczęstszym zgłaszanym problemem.

Dlaczego cienie pod oczami są aż tak uciążliwym problemem?

Oczy i ich okolica są tą częścią twarzy, która jako pierwsza zwraca naszą uwagę. Rozmawiając z kimś patrzymy mu w oczy. Obserwując innych - także kierujemy nasz wzrok na ich oczy. Dlatego każdy szczegół dotyczący wyglądu tej okolicy jest od razu zauważalny, zarówno przez nas samych jak i przez nasze otoczenie. Oczy wyrażają emocje, dlatego zmiany dotyczące ich okolicy zmieniają nasz odbiór przez innych. Cienie pod oczami sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych, smutnych i starszych niż w rzeczywistości jesteśmy. A przecież nie chcemy być tak odbierani.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Dzięki preparatom na bazie kwasu hialuronowego uzyskaliśmy potężne narzędzie do uzupełnienia objętości w obrębie tzw. doliny łez oraz bruzdy powiekowo-jarzmowej czyli zagłębienia przebiegającego na granicy dolnej powieki i górnej części policzka. Kwas hialuronowy nie tylko fizycznie uzupełnia objętość, ale odżywia i stymuluje skórę, w pobliżu której jest zdeponowany, dzięki czemu staje się bardziej jędrna i nawilżona.

Restylane Eyelight - sposób na cienie pod oczami

Restylane Eyelight jest rozwiązaniem problemu cieni pod oczami. Jest to preparat na bazie kwasu hialuronowego z gamy Restylane, który przeznaczony jest do iniekcji w celu wypełnienia zagłębień powstałych w wyniku utraty objętości tkanek w okolicy pod oczami. Jego wysoki profil bezpieczeństwa i skuteczność podania w dolinę łez zostały potwierdzone wieloma badaniami klinicznymi i publikacjami naukowymi. Cechą charakterystyczną Restylane Eyelight jest niska jak na preparaty kwasu hialuronowego zdolność wiązania wody, a co za tym idzie efekt jest bardzo przewidywalny i nie ma ryzyka spuchnięcia w miejscu podania oraz migracji produktu. Jakie efekty daje Restylane Eyelight?

Przywraca objętość, unosi, wypełnia i wygładza okolicę doliny łez, wyraźnie zmniejsza widoczność oznak zmęczenia. Co ważne, zabieg nie wymaga rekonwalescencji a efekt utrzymuje się nawet przez 6,5 miesiąca po zabiegu.

Restylane Eyelight długoterminowym rozwiązaniem problemu cieni pod oczami

RESTYLANE EYELIGHT to godny zaufania produkt na bazie kwasu hialuronowego, który redukuje cienie pod oczami, przywraca objętość w tej okolicy, unosi, wypełnia i wygładza. Kwas hialuronowy usieciowany, jakim Restylane Eyelight powoli rozpuszcza się dzięki naszym własnym enzymom. Najczęściej efekt utrzymuje się około pół roku, a często dłużej.

Gdzie wykonać zabieg Restylane Eyelight?

Okolica oka jest rejonem niezwykle wrażliwym i delikatnym, dlatego musimy być pewni, że podany preparat da nam efekt naturalny, odświeży spojrzenie i sprawi, że nasz wygląd będzie wypoczęty i młodszy. W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu, konieczna jest fachowa ocena lekarza, określenie konkretnego zakresu zabiegów, które jest bardzo indywidualne. Tylko w profesjonalnych rękach przy użyciu przebadanych, najwyższych jakościowo preparatów takie zabiegi są bezpieczne i przynoszą piękne efekty.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu i znaleźć gabinet, w którym lekarz wykona zabieg Restylane Eyelight zapraszam na galdermaaesthetics.pl

Ekspert

LEK. ANNA CIAĆMA
Anestetica

Ochota 15F,
32-020 Wieliczka
Tel. 603 335 133,
[email protected]

www.anestetica.pl

*A. Nikolis i wsp. A Randomized, Crossover-Controlled Evaluator-Blinded Trial Evaluating Cannula- Vs Needle-Assisted Hyaluronic Acid Injections for Infraorbital Deformities. ASJ 7-2021.

 

Advertisement