[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Dolegliwości faceta: 6 rodzajów bólu, którego powinieneś umieć rozpoznać

Wiadomo, facet bólu się nie boi i nie biegnie z każdym głupstwem do lekarza. Ale są takie rodzaje bólu, których lekceważenie graniczy z brawurą. Oto 6 sygnałów, które musisz umieć rozpoznać, żeby móc właściwie zareagować.

fot. Charles B. Ming Onn 2010/shutterstock.com
Awarie mogą się zdarzyć nawet w najdoskonalszym systemie. I jeżeli zostaną w porę usunięte, zapewni to jego normalną dalszą pracę. Pierwszym sygnałem awarii organizmu jest ból. Pierwszą reakcją statystycznego faceta - zażycie tabletki przeciwbólowej. Możesz tak zrobić raz, góra kilka razy. To jest jak z watowaniem korków. Prowizorka pomaga na krótko, po dłuższym czasie wywala elektrykę na całej ulicy.

Kiedy mężczyznę dopada nagły ból, reaguje zazwyczaj na dwa sposoby - kompletnie go ignoruje albo... spisuje testament. A ból to sygnał, do którego należy podejść rzeczowo. Dlatego najlepiej nauczyć się rozpoznawać sygnały, które daje Ci organizm, i odpowiednio zareagować. Oto sześć, które musisz umieć odczytać, by ich lekkomyślnie nie zlekceważyć lub wrecz przeciwnie - nie wpaść niepotrzebnie w panikę.

REKLAMA

Awaria: nagły pulsujący ból w mosznie

Spokojnie. Może kąpałeś się w brudnym basenie albo miałeś randkę z nieznajomą? Złapałeś chlamydię i powstała infekcja. Masz lekką gorączkę, boli Cię, ale jest to ból, który możesz wytrzymać. Jesteś też w stanie chodzić, więc idź do lekarza. Przepisze Ci antybiotyk i będzie po sprawie.

Alarm. Ból szybko narasta i staje się trudny do zniesienia, moszna jest obrzmiała i nawet nie możesz jej dotknąć. To może być skręt jądra. Zdarza to się po silnym urazie moszny lub po dużym, nagłym wysiłku fizycznym, np. szarpnięciu ciężkiego przedmiotu. Jądro jest połączone z ciałem poprzez powrózek nasienny. Gdy dojdzie do skrętu jądra, powrózek się zaciska i odcina dopływ krwi. Wtedy boli jak cholera.

Co robić. Tego typu sytuacja wymaga pilnej wizyty u lekarza, ponieważ kilkugodzinny blok dopływu krwi do jądra może spowodować jego martwicę. Nic dziwnego, że chirurdzy i urolodzy ten stan nazywają ostrą moszną.

Co zrobi lekarz. Najpierw Cię zbada, ewentualnie zleci USG. Skręt jądra oznacza operację. I to raczej pilną.


Awaria:
ból w klatce piersiowej

Spokojnie. To może być zwykła zgaga. Zgaga to cofanie się do przełyku kwaśnej, drażniącej treści żołądkowej. Może to wywołać zapalenie przełyku i dlatego pojawia się ból. Bardzo często dolegliwości ze strony przełyku i żołądka promieniują do klatki piersiowej. Manti lub Rennie powinny pomóc.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij