[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
3.7

Śmiech to zdrowie - radośni żyją dłużej

Śmiech podnosi odporność organizmu, uwalnia od napięcia psychicznego, pozwala spojrzeć z dystansu na problemy. Stanowi też doskonałą gimnastykę dla mięśni brzucha. Jeżeli nie masz czasu na siłownię, pośmiej się codziennie chociaż dziesięć minut. 

śmiech, facet fot. Shutterstock
Kiedy Norman Cousins, wieloletni redaktor magazynu "Saturday Review" usłyszał diagnozę lekarza, sprawa wydawała się przesądzona. Okazało się, że cierpi on na rzadką chorobę, objawiającą się zanikiem kolagenu w organizmie. Pacjenta czeka stopniowy paraliż całego ciała, cierpienie i po kilku miesiącach śmierć.

Prawie całkowicie sparaliżowany Cousins postanowił się nie poddawać. Przeniósł się ze szpitala do pokoju hotelowego i tam poddał się kuracji własnego pomysłu, polegającej na zażywaniu dużych dawek witaminy C oraz oglądaniu najzabawniejszych komedii i programów telewizyjnych. Ku zdumieniu wszystkich, pokonał chorobę i po półrocznej rekonwalescencji wrócił do pracy oraz do aktywnego życia.

Swoje przeżycia i drogę do zdrowia opisał w książce "Anatomy of an Illness" ("Anatomia choroby"). Jego historia była tak inspirująca, że w ciągu kilkunastu lat w Ameryce i Europie Zachodniej prawie każdy szpital dziecięcy wprowadził jakąś formę terapii śmiechem jako metodę wspomagania leczenia. W Polsce od 1999 r. działa fundacja "Dr Clown". Wszechstronnie wykształceni terapeuci i pedagodzy w przebraniu clownów regularnie odwiedzają dzieci w szpitalach, pomagając im radzić sobie z chorobą, bólem i samotnością.

REKLAMA
 

1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij