[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Skuteczna nauka - zorganizuj swoją przestrzeń

Wbrew pozorom wcale nie jest obojętne, gdzie się uczysz. Jeśli dobrze przygotujesz sobie miejsce do nauki, będziesz skuteczniejszy.

nauka, uczenie się

Dodaj zieleni

Wprawdzie kwiatki nie bardzo się kojarzą z męskością, ale obecność roślin zwiększa wydajność pracy umysłowej. Jak donosi serwis Medical News Today, dzieci w przedszkolach, w których są rośliny, osiągają lepsze wyniki w testach. Podobną zależność zaobserwowano też u licealistów i studentów. Jeśli nie masz kwiatków w domu, przynajmniej od czasu do czasu zerkaj na zieleń za oknem. To też pomaga, a przy okazji daje odpocząć oczom.

Zorganizuj przestrzeń

Chociaż może się wydawać, że najlepsze do pracy jest klinicznie czyste biurko pozbawione wszelkich chaotycznych elementów – wcale tak być nie musi. Jak wynika z badania Workspace Survey, ludzie, którzy mają możliwość samodzielnego zagospodarowania swojej przestrzeni roboczej, są o 15% wydajniejsi w pracy niż ci, którzy muszą się dostosowywać do narzuconych standardów. W końcu kto wie lepiej od Ciebie, gdzie Ci się najlepiej uczy?

REKLAMA

Przeczytaj też: Upgraduj swój mózg

Zmień coś

Czasami czujesz, że wydajność Ci wyraźnie spada nawet w najlepiej przygotowanym kąciku do pracy. Wtedy... zmień miejsce. Idź do kawiarni albo do parku i poczuj się w nowych warunkach, byle nie gdzieś daleko, gdzie czas dojazdu jest dłuższy niż 10 minut.

Słuchaj

W czasie nauki możesz sobie pomóc, puszczając odpowiednie dźwięki. Dobrym wyborem jest muzyka barokowa. Badania na radiologach wykazało, że kiedy oglądali zdjęcia pacjentów przy muzyce barokowej, popełniali mniej błędów i szybciej stawiali prawidłowe diagnozy. Vivaldi, Bach i Händel. Słyszałeś kiedyś? Warto.

MH 04/18

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij