Siła drapania i seks dwa razy w tygodniu - News MH

Badacze z różnych zakątków świata się nie obijają - co chwilę coś udowadniają lub negują. Zobaczcie, co wymyślili tym razem .

News MH shutterstock.com

Biegunka, spowodowana przez bakterie lub wirusy, zazwyczaj atakuje nagle, trwa kilka dni i sama przechodzi, bo organizm zdrowego, dorosłego człowieka potrafi sobie z nią poradzić. Ale jeśli miewasz kłopoty ze zbyt częstym wypróżnianiem mniej lub bardziej regularnie, przyczyna może być inna i być może trzeba będzie jakoś organizmowi pomóc. Uwaga: jeśli biegunka trwa dłużej niż dwa tygodnie, widzisz krew w kale lub bardzo boli Cię brzuch - nie czekaj, aż samo przejdzie, tylko idź do lekarza, bo mogą to być objawy poważnej choroby, nawet nowotworu.  

REKLAMA

Spędzasz ostatnio więcej czasu na tronie? Skoro masz wolną chwilkę, przekop pamięć i zastanów się, czy przypadkiem powodem Twoich kłopotów nie jest coś z tego zestawu:

1. Guma do żucia

Jeśli stale żujesz gumy słodzone sorbitolem (E 420) – ten słodzik w nadmiarze może powodować biegunkę.

2. Ostry trening

 Intensywny wysiłek sprawia, że krew trafi a głównie do mięśni i niewiele jej zostaje do obsłużenia jelit. Skutek? Biegunka.

3. Praca na zmiany

Badanie wykazało, że pielęgniarki pracujące na zmiany częściej chorują na zespół jelita drażliwego.

4. Twoja depresja

Chińscy uczeni odkryli, że ludzie cierpiący na depresję i stany lękowe częściej miewają biegunki.

5. Leki na receptę

Gdy bierzesz antybiotyki, zmienia się flora bakteryjna jelit. To również może być przyczyną luźnych stolców.

Warto się badać

15 – od tylu lat w Polsce kolonoskopia, czyli badanie jelita grubego, jest badaniem przesiewowym. Jak donosi serwis Nauka w Polsce, w ciągu tego czasu udało się uchronić przed rakiem 9 tysięcy ludzi. Masz więcej niż 55 lat? Nie zlekceważ zaproszenia.

Kochaj się w środy i piątki

Lub w dowolne inne dni, byle nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu. Jak wynika z badań opublikowanych w „Journal of Sexual Medicine”, mężczyźni, którzy uprawiają seks rzadziej np. raz w miesiącu, mają znacząco podwyższony poziom homocysteiny, a nadmiar homocysteiny we krwi uszkadza naczynia krwionośne, zwiększając ryzyko miażdżycy i zawału serca. Widzisz, jak to się dobrze składa? Kochaj się częściej, a będziesz żył dłużej pełnią życia przy takiej częstotliwości.

Daj się podrapać

Następnym razem, gdy rozboli Cię głowa albo brzuch, poproś dziewczynę, żeby Cię delikatnie podrapała i pomasowała po plecach. Szwedzcy uczeni wykazali, że takie łagodne pieszczoty pobudzają aktywność nerwów w skórze, a odczuwana przyjemność zakłóca odczuwanie sygnałów bólowych. Pożyteczne zakłócenie.  

Zobacz również:
REKLAMA