[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Sen na stres i miód przeciw smogowi: ciekawostki zdrowotne

Nawet krótki sen wystarczy, żeby emocje opadły, a poważne problemy stały się łatwiejsze do rozwiązania.

miód fot. Shutterstock
Masz wrażenie, że wszystko dookoła sprzysięgło się przeciwko Tobie? Zamiast brać tabletki na uspokojenie, spróbuj się najpierw przespać. Jak wynika z badań uczonych z University of Michigan, sen pomaga stonować emocje.

W eksperymencie przeprowadzonym na tej uczelni uczestnicy po godzinnej drzemce znacznie później odczuwali frustrację i irytację niż ci, którzy nie mieli okazji zmrużyć oka. Co więcej, wyspani potrafili skupić się na rozwiązywaniu trudnych problemów dwukrotnie dłużej.

Zły wieczór

Gdy nie śpisz już długo, to nawet jeśli nie czujesz zmęczenia, tracisz zdolność kontrolowania emocji. Trudne sprawy lepiej załatwiaj więc z rana.

Miód na płuca

Poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest największy w Europie. Żeby zniwelować skutki smogu ratuj się miodem. Malezyjskie badania wykazały, że u ludzi, którzy przez trzy miesiące codziennie spożywali półtorej łyżki miodu, poziom markerów stresu oksydacyjnego zmniejszył się aż o 38%.

REKLAMA

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij