[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Samotność to nowe palenie

Już dzisiaj zacznij robić plany na weekend. To może uratować Ci życie. Co mają wspólnego ze sobą - nadużywanie alkoholu, palenie i brak przyjaciół? Wszystkie niosą podobne ryzyko przedwczesnej śmierci. 

Za każdym razem, kiedy odmawiasz kumplom, którzy usiłują Cię wyciągnąć gdzieś na miasto robisz sobie większą krzywdę niż myślisz. Badania pokazują, że samotność, izolacja społeczna jest w takim samym stopniu szkodliwa dla zdrowia, jak inne powszechnie znane czynniki ryzyka, takie jak duża nadwaga, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz wysokie ciśnienie.

Samotność, to wciąż rosnący problem rozwiniętych społeczeństw, a badania na ten temat są prowadzone w USA od lat. Młodzi ludzie coraz częściej wybierają koncentrację na karierze, odkładając na później zawarcie związku. Statystyki są wymowne. W USA w 1970 roku  tzw. singli było 17%. W 2010 było ich już 43%.  W Polsce według danych GUS-u samotnie żyje 7 mln osób, a za 20 lat będzie ich już 10 milionów. Co prawda bycie singlem nie oznacza od razu, że człowiek jest samotny jak palec, ale często tak się dzieje, jako że z wiekiem nasza skłonność do zawierania nowych znajomości słabnie.  Szczególnie dotyka to mężczyzn, gdyż kobiety statystycznie mają więcej znajomych oraz dłużej podtrzymują przyjaźnie.

REKLAMA

Unikanie kontaktów może wejść w nawyk, bo kontakty międzyludzkie niosą za sobą pewien dyskomfort, trudny do zniesienia dla samotnika - trzeba rozmawiać i wykazywać zainteresowanie dla cudzych spraw. Słowem, trzeba wykazywać minimalne umiejętności społeczne. Co radzą specjaliści? Zmuszać się do kontaktów, tak jak musimy na początku zmuszać się do biegania, czy do trzymania diety. Rozmawiać z sąsiadami, zagadywać kolegów z pracy spotkanych przy automacie do kawy. Pomaga też sprawienie sobie psa (tylko łagodnego), bo spacery z psem to okazja do nawiązania kontaktów z całym osiedlem.   

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij