[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Zdrowie

  • Ryzyko zawału, stres w pracy i leczniczy seks: zdrowotne rady ekspertów

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Ryzyko zawału, stres w pracy i leczniczy seks: zdrowotne rady ekspertów

Hasło "Żyj szybko, umieraj młodo" dotyczy nie tylko szybkich samochodów i szybkich numerków. Jeśli Twoje serce zaczyna się spieszyć, możesz dotrzeć do mety życia za wcześnie.

atak serca fot. Shutterstock
Czy znasz swoje tętno spoczynkowe? Zdaniem lekarzy rytm bicia serca powinien się mieścić w przedziale 60-70 uderzeń na minutę. Duże międzynarodowe badanie pod nazwą Beautiful wykazało, że ludzie z tętnem >70 mieli o 46% wyższe ryzyko zawału, o ponad 50% z powodu niewydolności serca i o 34 % wyższe ryzyko śmierci.

Twoje tętno jest za wysokie? Jeśli przekracza 85, lepiej idź do lekarza, jeśli między 70 a 84, możesz je je obniżyć, trenując pół godziny dziennie. To regularność, a nie intensywność wysiłku jest kluczowa. Wystarczy szybszy spacer.

Serce na cukier

Jak donosi "International Journal of Epidemiology", tętno spoczynkowe 88 i więcej zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2 aż o 78%.

Nie taki czysty płyn

Amerykańscy uczeni zbadali pojemniki na płyn do spryskiwaczy w setkach samochodów i odkryli w wielu z nich kolonie bakterii Legionella, która może wywołać groźne zapalenie płuc. Rozpylony płyn może się dostać do wnętrza auta i stamtąd do płuc. Rozwiązanie? Kup płyn z antybakteryjnym metanolem, byle nie w stężeniu większym niż 3%, bo nadmiar metanolu też jest szkodliwy.

REKLAMA

REKLAMA

Zabójcza kariera

Jak wynika z brytyjskich badań opublikowanych w "Cardiology Reports", stres związany z wykonywaną pracą może Cię tej pracy pozbawić. Zdarza się, że na zawsze, bo niektóre z chorób, których ryzyko wzrasta ze względu na stres, potrafią nawet zabić. Jeśli nie zamierzasz przechodzić na rentę, naucz się kontrolować stres lub zmień pracę na mniej wymagającą.

Raz na tydzień

1/7 to wystarczająca dawka seksu, jeśli traktować go jako środek do osiągnięcia szczęścia. Wg kanadyjskich badań zwiększenie częstotliwości stosunków powyżej tej dawki nie zwiększa subiektywnego zadowolenia z życia.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij