[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Raport MH: żyj po mistrzowsku

Men's Health World Cup, czyli mistrzostwa świata w zdrowiu, szczęściu i pomyślności. Po drobiazgowych badaniach ustaliliśmy, gdzie na świecie żyje się facetom najlepiej. Zobacz, kto zywciężył i wykorzystaj ich patenty, by być w lepszej formie tu i teraz.

fot. Smuv Brand
To może być zaskakujące na pierwszy rzut oka, ale aż w trzech konkurencjach stanęliśmy na podium. Okazuje się, że pisząc niedawno, iż dobrze być Polakiem, nie ulegliśmy hurraoptymizmowi – ranking przygotowany przez obiektywną – bo międzynarodową – redakcję Men’s Health potwierdza naszą całkiem przyzwoitą kondycję. Wszystkie redakcje MH na świecie zebrały dane na temat kondycji ponad 20 tysięcy facetów, które uzupełniliśmy informacjami z takich źródeł, jak WHO, Euromonitor International czy Światowy Raport o Seksie Durexa.

Po długich godzinach żmudnych obliczeń udało się wyłonić zwycięzców w pięciu podstawowych kategoriach. I my, Polacy, nie mamy się wcale czego wstydzić! Wprawdzie moglibyśmy się tu i ówdzie poprawić, ale w przeciwieństwie do prawdziwych mistrzostw świata mamy tę przewagę, że nie musimy czekać aż 4 lata, żeby wskoczyć na podium w pozostałych dyscyplinach. Zobacz, co robią najlepsi, żeby mieć więcej mięśni, mniej tłuszczu, mniej stresu, lepszy seks i lepsze zdrowie. Skopiuj dobre wzorce i obyśmy za rok odnaleźli się o kilka oczek wyżej. Wszystko w naszych – i Twoich – rękach.  

 

Konkurencja: fitness


Gdzie faceci są w formie:
1. Holandia
2. Kanada
3. Polska
4. Ukraina
5. Wielka Brytania
Największe leniwce:
20. Rumuni

 

Co braliśmy pod uwagę: Odsetek ludzi otyłych, siła (sprawdzona ilością pompek i przysiadów), czas poświęcany na trening i występowanie sześciopaków.

Adoptuj trenera: Większość kanadyjskich miast to w 50% tereny zielone. Być może więc dlatego przeciętny Kanadyjczyk poświęca na wysiłek fizyczny 5,2 godziny w tygodniu. Z badań wynika, że mieszkanie w pobliżu parku aż dwukrotnie zwiększa ochotę na wysiłek. "Nic tak nie motywuje, jak widok innych ćwiczących wokół siebie” – mówi Craig Ballantyne, osobisty trener z Toronto.

REKLAMA

Co piąty Holender ma kaloryfer na brzuchu i co piąty jeździ rowerem do pracy. Zbieg okoliczności?

Ucz się od Kanadyjczyków: Mieszkasz daleko od parku? Adoptuj osobistego trenera. Najlepiej czworonożnego. Kanadyjskie badania wykazały, że właściciele psów poświęcają aż 5 godzin w tygodniu więcej na ruch niż ci, którzy w zwierzętach domowych ograniczają się do roztoczy. Trener nie musi być rasowy.

Rowerem do sześciopaku: Co piąty Holender jeździ do pracy rowerem i niemal tyle samo może zobaczyć mięśnie na swoim brzuchu. "Rower świetnie wzmacnia mięśnie grzbietu. My tu wszędzie jeździmy rowerami” – wyjaśnia dr Asker Jeukendrup, ekspert fitness holenderskiego MH.

Ucz się od Holendrów: Jeśli nie możesz jeździć rowerem do pracy, popedałuj sobie chociaż po południu. Wystarczy 20 minut dziennie.

 

Konkurencja: dieta


Gdzie faceci dobrze jedzą:
1. Portugalia
2. Hiszpania
3. Kanada
4. Włochy
5. Grecja
Najgorzej jedzą:
20. Ukraińcy

 

Co braliśmy pod uwagę:

Spożycie na głowę: ryb, warzyw, owoców, śniadań, herbaty, słodyczy, posiłków na wynos i fast foodów.

Na drugie: warzywa Grecy mają do warzyw stosunek niemal religijny. "Ortodoksi nawet przez pół roku nie jedzą mięsa, więc siłą rzeczy nauczyli się przyrządzać świetne dania wegetariańskie” – mówi dr Elena Paravantes z Helleńskiego Towarzystwa Dietetycznego.

Ucz się od Greków: Przestań traktować warzywa jako dodatek do mięsa i zrób z nich danie główne. Na przykład tzw. laderę: weź pół kilo fasolki szparagowej, obetnij końce, gotuj przez 3 minuty i odcedź. Drobno posiekaną cebulę podsmaż na oleju, a gdy się zarumieni, dodaj słoik przecieru pomidorowego, szczyptę cukru i szczyptę pietruszki. Podsmaż 10 min na patelni, po czym dodaj fasolkę i podsmażaj jeszcze 20 min. Podawaj z fetą i pełnoziarnistym chlebem.

Uzupełnij zapasy ryb: Większość Portugalczyków mieszka nad morzem, nic więc dziwnego, że jedzą ryby codziennie. To wystarczy, żeby dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę chroniących serce kwasów omega-3.

Ucz się od Portugalczyków: Przygotowanie ryby zajmuje zazwyczaj dużo czasu. Dlatego w te dni, kiedy nie masz go zbyt wiele, po prostu zjedz na śniadanie tuńczyka z puszki.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij