Rak prostaty: zapobiegaj seksem!

Nowotworów nie należy lekceważyć i im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej dla nas. Na szczęście profilaktyka w przypadku raka prostaty jest naprawdę zachęcająca.

Rak prostaty, seks shutterstock.com
Czy może być przyjemniejszy sposób zapobiegania jakimkolwiek chorobom niż seks?

Plan minimum

Uprawiaj obowiązkową masturbację w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki. W weekendy – jak chcesz. Jak wyliczyli badacze z Australii, istnieje wyraźna korelacja między ilością wytrysków a ryzykiem zachorowania na nowotwór prostaty. Australijczycy przebadali kilka tysięcy mężczyzn i okazało się, że ci, którzy w okolicach 20. roku życia mieli co najmniej pięć wytrysków w ciągu tygodnia, aż o 30% rzadziej mieli kłopoty z prostatą, niż ci, którzy ejakulowali rzadziej. A zatem, do dzieła. 

Plan maksimum

To samo, co wyżej, czyli seks pięć razy w tygodniu, jednak nie samodzielny, a z kobietą. We dwoje jest równie skuteczny, a znacznie przyjemniejszy.

Hydrant, czyli penis

A dokładniej –  prostata. Penis jest tu jedynie narzędziem oczyszczania. Nowotwór prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów wśród mężczyzn. Wprawdzie atakuje zazwyczaj po pięćdziesiątce, ale wiadomo, że już dziś możesz zrobić wiele, żeby zmniejszyć ryzyko zachorowania. Co więcej, jest to jeden z najprzyjemniejszych sposobów profilaktyki, o których w ogóle kiedykolwiek słyszeliśmy. Możesz sobie wyciąć ten tekst, zalaminować i pokazywać na żądanie.

Zobacz również:
REKLAMA